Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Honnan tudom ha a törött...

Honnan tudom ha a törött csontom rosszul forrt össze? És ha így van, mit lehet tenni, hogy rendbe jöjjön?

Figyelt kérdés
Több éves sérülés, de még mindig fàj, a csontom deformált az eredeti állapotához képest.

2019. márc. 10. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérsz beutalot rtg-re
2019. márc. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha "deformált" a csontod, akkor rosszul forrt össze.

2. Ahhoz, hogy ezt rendbe lehesssen hozni, el kell menni orvoshoz, aki megvizsgál.

3. Ha a felvételek alapján sincs rendben, akkor az orvos dönti el, milyen mütéttel lehet rendbehozni.


HA netán az a kérdezö vagy, akinek évekkel ezelött eltört az orra és azóta idönként kiír arról kérdést, hoyg rosszul forrt össze, akkor javaslom, hogy végre fordulj orvoshoz és ne még sok új kérdést írj ki erröl a témáról, mást nem tud senki mondani, mint hogy fordulj orvoshoz!

2019. márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szegycsontomról van szó, mikor trauma ért nem mentem röntgenre mert a háziorvosom azt mondta "úgysem gipszelhető, legyek türelmes, majd beforr magától".

Hát már 6 éve vagyok türelmes, mèg mindig pokolian fáj.

Az is megnyugtatott mikor 1 hónappal a balesetem után rtgztek a tüdőgyógyászaton, de nem láttak problémát (külön rákérdeztem erre).

2019. márc. 10. 07:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben feltétlen menj el újra orvoshoz, mert a szegycsont ugyan nem gipszelhetö, viszont mütéttel rögzíthetö.


A tüdöröntgen meg nem a szegycsont állapotát mutatja, hanem a tüdöt, azaz azon nem látható, hogy mennyire van eltörzulva.


Ha az orvos nem akar sokat foglalkozni vele, akkor keress másikat, adott esetben privát, mert ez így nincs rendben.

2019. márc. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem aktuális már a kérdés, de voltál orvosnál? Hasonló tüneteim vannak. Két éve volt autóbalesetek a szegycsontom megrepedt csak, viszont néha elég erős fájdalmát érzek mozgásra. Szóval mi lett a történet vége?
2022. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!