Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány hét múlva sportolhatok...

Hány hét múlva sportolhatok újra? A külső talpélem, a kisujjhoz vezető csontom törött el.

Figyelt kérdés

Valami ötös nem tudom mi a neve :D Edzésen történt a balesetem, elmozdult 4 milit, ezért műteni kellett, hogy biztosan jól forrjon össze és újra verseny sportolhassak. Nagyon sok mindent mondtak már, hogy mikor edzhetek újra... Sajnos lesz még egy műtétem, amikor kiveszik a fémlemezt és a csavarokat, ami most tartja a csontot.

Akivel volt már ilyen/ hasonló eset, mennyi idő után kezdhette el újra a finom és az intenzív terhelést??



2014. ápr. 6. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
kb 6-8 hét, mire elkezdheted az edzéseket
2014. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a második műtétet beleszámolva??
2014. ápr. 6. 13:32
 3/4 Armin Porter válasza:

Szárkapocscsont műtétem volt. 11 hónap elteltével sem az igazi.

A finom terhelést 6 hét után kezd. Fél testsúllyal sétálj majd fokozatosan egésszel. Kb.: 6-8 hónap kell míg újra tudj futni, ugrani, komolyan edzeni.Ez annak a függvénye, hogy hogyan sikerült a műtét és kifekszed-e korrekten a 6 hetet. Magyarán nem lóbálod,nem lépsz rá nem csípődik be véletlen valamelyik ideg. Elég kellemetlen és készülj fel rá, hogy valószínűleg sosem lesz 100%-os a lábad, de te bölcsebb lettél tőle.

Ha fáj , maradj lent a földön és ne terheld a csontot, mert elmozdul....

2014. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Armin Porter válasza:

A fő tartócsavart fogják kivenni 6-7 hét után, ami illeszti a törött csontot a többihez, hogy jó helyen maradjon ugye jól tippelem? Utána 12 hónap múlva a többit is kikapják.

Miután kiveszik a tartócsavart járj el gyógytornára rengeteget segít.

2014. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!