Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 1 évvel a legutóbbi műtét...

1 évvel a legutóbbi műtét után pici lyukon kikandikáló varrat vég, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Bal lábamat, egy 2 évvel ezelőtti baleset miatt sajnos már harmadjára műtötték tavaly. Közvetlen a műtétet követő hónapokban a térdem bal oldalán, és jobb oldalán is a nagyjából gyógyult sebekből kezdtek kilátszódni varrat végek. Ezt szóvá tettem az orvosomnak a kontroll vizsgálatokon, majd megnyugtatott, hogy ezek belső felszívódó varratok, amik majd maguktól eltűnnek, de azért jól szétvagdosta újra a gyógyult sebeket, és kivagdosta a kilógó részeket, hogy "ne zavarjon addig engem".


Utána a sebeim szépen begyógyultak, most eltelt azóta 1 év. Viszont valamelyik nap apró szúró fájdalmat éreztem a térdemnél, majd megvizsgáltam, és szomorúan láttam, hogy a teljesen gyógyult hegből egy milliméternél kisebb részen, de ismét kilóg egy kis varratvég a térdemből.


Ezekszerint mégsem felszívódó varratot használtak?

Ez most megint bármikor elfertőződhet?

megint menjek vissza ugyan ahhoz a dokihoz, aki megint csak nyugtatgat, és szétkaparja ismét a térdem, hogy aztán 1 év múlva ismét máshol megint kijöjjön egy varrat szál?


Vagy ilyenkor mi van? :D



2019. márc. 13. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális orvoshoz menj, ne ahhoz akihez eddig jártál, mert ezek szerint az h.ülye.
2019. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán elöfordul, hogy a felszívódó varrat valakinél mégsem szívódik fel teljesen, hanem csak "eltöredezik" kis darabokra és ezek egyszerüen "kibújnak" a börön keresztül. Viszont általában ilyenkor nincs igazán fertözésveszély, kb olyan, mintha szálka lenne a börben. A legtöbb ilyen esetben egy csipesszel simán ki lehet húzgálni a varratdarabokat.

Ettöl függetlenül feltétlen keress meg egy másik orvost, aki megnézni, nehogy valami más legyen emögött.

2019. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is csipesszel ki lehet könnyedén húzni, ha felszívódó varrat töredéke. Másik orvoshoz menj, ha nem mered magadnak egy kicsit meghúzni. Én kiszedtem magamnak a varratokat.
2019. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is húzd ki csipesszel, ha nem megy, marad a sebészet.
2019. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!