Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért lett csúnya varrat...

Miért lett csúnya varrat utáni heg?

Figyelt kérdés
Levettek egy anyajegyet a felkaromról. Rosszindulatú volt. Műtét után két héttel vették ki a varratot. Lehet, hogy csináltam egy butaságot, mert a második héten néha csináltam 30-40 fekvőtámaszt. Azt hittem szabad, mert nem fájt, össze is volt forrva. Most viszont 3 hónappal a műtét és a varratszedés után, még mindig ott a a nyoma, kidudorodik, erőteljes rózsaszín, gyakorlatilag egy vadhús. Tisztán látható a heg. A megerőltetéstől lett volna vagy valami más? Lehet-e valahogy javítani rajta?

2015. okt. 16. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ártott volna ha nem tornázol vele varratszedés után még 1-2 hétig, de nem gondolnám, hogy csak emiatt ilyen. Valószínűleg hajlamos vagy rá, hogy a sebeid keloidosan forrjanak össze. Ez ellen nagyon nem lehet mit tenni, maximum kenegesd naponta Contractubex kenőccsel, az tudja halványítani.
2015. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én körömvirággal kenem, de utána nézek ennek a kenőcsnek is. Köszönöm!
2015. okt. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!