Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ágyéki gerincfájdalom, volt...

Ágyéki gerincfájdalom, volt már valakinek hasonló? Esetleg tapsztalat?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva: 21 éves vagyok, nagyjából 2 hónapja kezdődött a gerincfájdalom, eleinte csak edzésen éreztem ( 13 éve versenyszerűen vívok) , de aztán már napközben is éreztem hébe hóba. Az edzést a fájdalom jelentkezésétől számítva 1 hétre rá abbahagytam. Voltam vele gerincorvosnál, aki elküldött MRI-re és az alapján ő valami törésvonalat emlegetett az ágyéki csigolya szegmentumban (L4-es talán). De végül azt mondta, hogy nincs semmiféle elváltozás, valószínűleg izomeredetűek a panaszaim. Engem nem igazán nyugtatott meg ez a vélemény, úgyhogy felkerestem még egy ortopéd orvost, és egy reunatológust is. Ők is hasonlóan vélekedtek, szerintük is izomeredetű a probléma valószínűleg, ezért a gyógytornát javasolják, meg írtak fel nekem egy appranax illetve mydeton kúrát. A fájdalom, a jobb oldalon jelentkezik, szúró jellegű, néha olyan mintha a medencémre is kisugározna. Valakinek volt már hasonló problémája? Mik a tapasztalatok, elmúlik? Őszintén szólva kicsit félek, hogy nem múlik el.

#fájdalom #gerinc #ágyéki herinc
2019. ápr. 17. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui: A jelenlegi diagnózis az, hogy az ágyéki szegmentumban az egyik csigolya ízületénél egy ízületi blokk alakult ki, az okozza ezeket a dolgokat.
2019. ápr. 17. 21:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az a izületi blokk?

Mivel próbálkoztál eddig?

2019. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy micsoda, leírtam amit mondtak nekem. Mire gondolsz próbálkozás alatt?
2019. ápr. 17. 21:27
 4/6 Skatebird ***** válasza:

Tapasztalat alapján: a mydeton nem csak lazítja, hanem hamar le is építi az izmokat. Érdemes gyógymasszázsra is menni, hogy hamarabb abbahagyhasd a szedését. A gyógytorna is sokat segít, mindenképp érdemes csinálni. Ha elfogyott, amennyit felírtak és még nem vagy jól, kérj a dokitól újabb adagot. Ha úgy érzed jól vagy, kérdezz rá a gyógytornásznál, kell-e további torna. Fog tudni olyan mozdulatokat, amivel le tudja tesztelni, valóban rendbejöttél-e teljesen, vagy fenáll a kiújulás veszélye.

Nekem még az úszás is sokat segített, leginkább abban, hogy a geinc kisebb terhelése mellett, a többi izom erejét valamennyire megőrizzem, míg rendbe nem jön a hátam.

Jobbulást kívánok!

2019. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ennél többet nem tudsz tenni, kenegesd kívülről sportkrémmel akár.

Szerintem el fog múlni, de idő kell neki.

2019. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. ápr. 19. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!