Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 hete lett szúrva a köldök...

3 hete lett szúrva a köldök piercingem Hogyan kezelem?

Figyelt kérdés

és meg elég piros volt de nem gennyezzik el mentem a gyógyszertarba és vettem rá tetran kenőcsöt mert ezt ajánlották

De ma este használtam úgy hogy a tetejét és az alját is bekentem este de nem teljesen szívta be normális vagy ezt így kell használni?



2019. máj. 23. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A Tetran kenőcsöt nem szívja fel a bőr
2019. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tetran előtt kezeld le hidrogén-peroxiddal
2019. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Es nyomkodd ki belole a gennyet:)
2019. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tetrán kenőcsöt felejtsd el. Piercinget nem kezelünk krémmel, géllel, kenőccsel! Csak folyadékkal!

Eddig hogyan és mivel kezelted?

Ha sehogy, akkor nem csoda.

Octenisept napi 4-5x. Előtte moss kezet, és használj fültisztító pálcikát. Alul felül kezeld le, kicsit mozgasd bele (fel-le-fel-le...), majd utána még egy kicsit töröld át vele. Ezt naponta 4-5x érdemes, köldökékszer esetén 6 héten át, bár a 4. hét után elég a napi 3x is. Ha utána sem gyógyult teljesen, akkor tovább kell kezelni. Köldökékszer egy felszíni ékszer és lassan gyógyul, macerás. Amennyiben valami nőne rá, akár alul, akár felül, úgy patikai hidrogén-peroxid oldattal kell ecsetelni napi 3x legalább 3 héten át. (hyperol is jó rá, de patikai olcsóbb)

Amennyiben heveny vörös lenne és nagyon viszketne, esetleg szabályos hólyagok nőnének rá, úgy azonnal ki kell szedni, az allergia jele. Amennyiben tudsz róla, hogy fémallergiád van, úgy cseréltesd ki titán száras ékszerre (azzal célszerű szúratni is). A gyógyulási idő alatt (vagy legalább 4 héten át!) tilos kiáztatni. Tehát nem szabad szaunázni, strandolni, uszodázni, gőzfürdőzni, jaccuzzizni, kádban áztatni magad és mellette a szolit is kerüld el legalább 1 hónapig. Zuhanyozni ettől még szabad, viszont a tustfürdőt, szappant alaposan öblítsd le és óvatosan törülközz, ne akadjon bele. Az ékszer környékére semmilyen vegyszert, vagy kozmetikumot ne kenj (testápolók, olajon, barnítók..stb.). Óvd a fizikai behatásoktól (kondizni lehet, de hasizmozni nem ajánlott; ruhák ne akadjanak bele, ne piszkáld...stb.).

Lényegében ennyi.

2019. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen eddig azzal fujtam kb oránként és elfogyott és azert vettem meg a kenőcsöt
2019. máj. 25. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Octeniseptből érdemes a literes, vagy a 250 ml (negyed liter)-es kiszerelést venni, és nem az aprót. Nemcsak piercingekhez jó. Bőr és nyálkahártya fertőtlenítő, ami nem csíp. A literes nem nagyon szokott patikában lenni, de lehet rendelni. A 250-es szokott lenni, de nem mindenhol.
2019. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!