Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig kell gipszelni a kart...

Meddig kell gipszelni a kart Ínhüvelygyulladás miatt?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, 3 hónap után mondta ma, hogy hétfőn menjek be a kórházi rendelésére és begipszelik a kezem.

Addig faslit tett ra hogy rögzítve legyen. Én már ettől leizzadtam mert soha nem volt semmim gipszben és azt nem kerdeztem hogy hány nap lesz a gipsz.

Fájni fog a gipszelés? Minden ujjamat gipszelni fogjak?

Láttam a rendelesen egy másik srácot akinek be volt gipszelve már a keze, utánam ment be az orvoshoz, tuti neki is ez a baja, a nyakába volt kötve a karja. Így felkotve kell majd hordani végig? Nem tűnt valami kellemesnek az egész :(


2019. máj. 23. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egy gipszsínt kapsz, az nem olyan vészes, de igen, fel kell kötni. Amúgy semmi sem kötelező, de ha meg akarsz gyógyulni akkor vállalod. Ha pedig nem akarsz gipszet akkor sajnos számolnod kell azzal, hogy durván el fog húzódni a gyógyulásod.

szerintem inkább most vállald be, még mielőtt megérkezik a kánikula, mert a melegben tényleg rohad kellemetlen a gipsz.

2019. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gipszeloben mindent el fognak mondani mielőtt elkezdenek kötözni.

Először úgyis az orvos hív be és csak utána kell bemenned a gipszelőbe, lesz alkalmad kérdezni.

Én már túl vagyok rajta, így azt tudom mondani, hogy a gipszben nem napokig leszel sajnos, sőt nem is hetekig, inkább hónapokig..

Nem tudom a te orvosodnak vagy kórháznak mi a protokollja de ha maganba jársz hozza akkor tuti jó orvos és nem 2 hetre rak rad gipszet mert az nem segít. Nekem állami ellátásban adtak régebben két hetre gipszet de nem volt semmi értelme.

Nekem maszek orvos azzal kezdte hogy gipsz minimum 2 hónap ilyen esetben.

A gipszeles maga nem fog fájni max ahol faj a kezed ott lesz rossz mikor állítja be hogy álljon a gipszben.

Az ujjakat is begipszelik igen, másképp mozogna..

A nyakba kötés kötelező igen, nekem azt a doki még a gipszeles előtti napon a magantendelesen fel is tette, szinten faslit kaptam ra és kötötte is a nyakamba illetve megmondta hogy onnantól amíg el nem fekszem tilos levenni csak éjszakára. Másnap a gipszeles után kaptam receptet és vettem a gyógyászati boltban ilyen profi kartartót, az jobban fogja és kényelmesebb cipelni benne a gipszelt karod. Egyébként mivel gyakorlatilag egy gipszkesztyu lesz rajtad hiszen az ujjaid is benne lesznek plusz konyekig ér majd nem is tudnád semmire használni így mindegy hogy csak log a nyakadban..

Hat nem lesz kellemes de ez máshogy nem gyógyul meg..

Bird ki a gipszet és amit az orvos mond azt tartsd be akkor is ha nem kellemes.

2019. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy példa hogy van rosszabb is: rendelőben láttam olyat akinek mindkét karja a nyakába kötve gipszben volt.. ugyanúgy inhuvely..
2019. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Most már lassan két hete gipszben vagyok.

Táppénzre kellett jönnöm sajnos, mert tényleg az egész kezemet gipszbe kellett tenni.

Az egész nyarat szó szerint így töltöm felkötözve gipszben ugyanis nekem 12 hetet mondott az orvos.

Gipsz levétel időpontját nem is tudom egyelőre mert közben kb 6 hetesen lesz kontroll és gipszcsere.

Volt valakinek ilyen hosszú ideig gipsz? Hogy doni el az orvos 12 het után hogy leveszi e vagy nem? Mert azt mondta 12 het első körben és meglátjuk levehető lesz e.

2019. jún. 6. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, erre írtam hogy ha normális a doki akkor nem par hetre tesznek gipszbe. Nekem összesen 14 hetig volt gipszben a kezem.

Közben kontroll nekem 3x volt, kétszer gipszet is csereltek a kórházban.

Nekem az utolsó kontrollon 14 het után mondta, hogy leveszik és meglátjuk. Kaptam ra egy műanyag sint, amit meg utána azt hiszem 4-5 hetig hordani kellett de akkor már szabadon lehet a karod és nem kell nyakba kötni. Mondta a doki hogy kis fájdalom lehet azért a hónapokig tartó gipszben lét miatt de ha egy het eltelik és nagyon fájna akkor megy vissza ra a gipsz. Szerencsére nekem meggyógyult így.

Ismerek olyat aki szinten az én dokimnal volt ezzel a problémával és 16 hetig kellett gipszben lennie de utána neki feljebb ment a gyulladas és műtét lett belőle. Tudom mert miatta mentem ehhez a dokihoz.. Vallig gipszbe kellett tenni a műtét után neki és jó par hetig abban volt.

Szóval ezt a doki fogja eldönteni de a 12 het az alap kb szerintem.

2019. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

16 hetig te jó isten :(

Lassan 3 hete vagyok gipszben, utalom. Semmire nem lehet így felkotve használni, nehéz is és nekem dagad is a kezem benne.

Megyek kontrollra rakerdezek erre a színes könnyű gipszre nem lehet e hogy olyat kapjak. Azt mondjak az nem ilyen nehéz.

12 het így nem tudom hogy fog telni, semmit nem tudok csinálni.

Tudom hogy van rosszabb is mert a gipszeloben láttam olyat akinek épp velem szemben mind a két karját gipszeltek ugyanezzel a problémával.

2019. jún. 11. 11:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Páromnak mindkét keze és lába teljes gipszben van. 9 hét előreláthatóan, de teljesen ki van...
2019. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!