Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek ez húzódás vagy...

Szerintetek ez húzódás vagy több annál?

Figyelt kérdés
Szombaton futás közben lesérültem. Úgy kezdődött, hogy volt még hátra 500 m a sziget körből, amikor éreztem, hogy nagyon feszül és egyre jobban fáj a jobb vádlim alatti rész. Kicsit megálltam, átmozgattam, majd folytattam a futást, de a fájás nem múlt el. Mindenképp le akartam futni a kört, végül ez lett a vesztem. A lábam egyre jobban fájt, így kicsit lassabb tempóra váltottam, majd egyszer hirtelen éreztem egy pattanás szerű valamit ugyanott, ami erős fájdalommal járt. Mondanom sem kell, hogy a futás azonnal abbamaradt és járni is csak bicegve tudtam. Igazából rá tudtam állni, de elég nehezen és végig sántikálva jöttem haza. Úgy tudom, hogy ha szalagszakadásom lett volna, akkor ráállni sem bírtam volna, mert az annyira fáj. Szombaton jegeltem és felpolcoltam, egész nap pihentettem. Vasárnap már jobb volt valamennyivel, rá tudtam teljesen állni, de ha jobban megfeszült, még mindig fájt. Ma hétfő van és szinte ugyanolyan érzés, mint tegnap. Szerintetek mi lehet ez és mit csináljak, hogy hamar meggyógyuljon a lábam és mi miatt következhetett be a sérülés?

2019. júl. 8. 09:26
 1/3 anonim válasza:
100%
A legbiztosabb, ha megnézeted egy orvossal. Sok minden lehet. Lehet, hogy tényleg csak meghúztad és pár nap múlva elmúlik, de az is lehet, hogy részleges szalagszakadásod van.
2019. júl. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrétan hallottad a pattanó hangot, az szalagszakadás. Valszeg részleges, a teljesre nem bírsz ráállni. Nos ez orvosért kiált. Ha nincs szerencséd akkor műtét, ha szerencséd van, akkor 6-8 hét gipsz.
2019. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Igen éreztem a pattanàst, utána nem is nagyon bírtam rààllni, de most már eltelt másfél hét és már tegnap is és ma is több, mint egy órát sétáltam a városban. Igaz, ha megfeszítem akkor még érzek valamit és szerintem a futás is még fájna. Biztos, hogy ez tényleg szalagszakadàs?
2019. júl. 16. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!