Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Depresszió, szorongás, pánik...

Depresszió, szorongás, pánik okozhat látásproblémákat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy folyton fáradt a szemem, amikor lefelé nézek hosszú ideig és hirtelen felnezek akkor olyan mintha nem állna be hirtelen a kép, mintha szemcsesen látnék vagy nem is tudom. Nemtudom pontosan mi a megfelelő szó erre. Meg ez akkor is van, ha mondjuk egyik személyről a másikra akarok nézni, ott is ugyan ez van. Vagy akármerre ha nézek, akkor ott van ez a zavaró látás. Nem éles a kép. Olyan mintha lenne folyton valami a szememben amit ki akarok törölni vagy dorzsolni, hogy végre élesen lássak. Nagyon idegesítő.


Ha tényleg lelki és nem szervi a baj, akkor mit lehet tenni ellene? Ha lelkileg meggyogyulok akkor ez is elmulik? Az a baj, hogy már több mint 10 éve vannak szorongásos problémáim és már nem nagyon látok kiutat, hogy elmulna valaha.


2019. nov. 29. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szemészet, vagy beszélj az orovsoddal
2019. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kérdező! Elmúlt azóta? Nekem is ezek a tüneteim
2020. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem... Nem múlt el..

Sőt, egyre rosszabb néha. De azt vettem észre, ha kevésbé szorongok (ami nagyon ritka), akkor mintha jobb lenne. De távolra rosszabbul látok szerintem mint eddig. Pl a BKV kijelzo táblán, ahogy írja a menetrendet, hogy hány perc múlva jön a busz, az teljesen osszemosodik. Eddig akár 15 méter távolról is le tudtam olvasni. Most 5 méterre ha állok, sem tudom elolvasni, illetve még azt sem, hogy hányas busz érkezik...

Illetve amikor lefelé nézek és hirtelen fel, akkor várnom kell néhány másodpercet, hogy bealljon a kép, mert olyan zavaros, homályos, mintha könnyes lenne a szemem és azon keresztül látnék vagy nem is tudom.. Nagyon idegesítő. De igazából ez bármilyen fejmozgatasnal jelen van. A lényeg az, hogy amikor egyik pontból a másikba nézek, mondjuk elforditom a fejem jobbra, balra, le, föl, vagy akármerre, akkor a kép ki kell tisztuljon mert hirtelen zavaros.

Illetve annyira szorongok, hogy a mozgasomra is kihat. Bizonytalanabban megyek, óvatosan mozgok, lassabban teszek hirtelen mozdulatot, különben beleszedulok, elvesztem az egyensúlyt, volt hogy majdnem elestem emiatt. Néha koordinációs zavarom is van. Remélem tényleg csak idegi alapon, mert ha kevésbé szorongok, akkor a tünetek is csökkennek. Majd elmegyek orvoshoz vele, csak jelenleg a TB-m nem aktív.

2020. febr. 8. 23:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy mielőbb orvoshoz menj, szemészetre és neurológushoz. Sok fontos dologgal is szembe kell nézned, helyzetek, probémák, kapcsolatok, amik zavarnak, és amiket (úgy gondolod vagy érzed, hogy) nem tudsz megoldani.
2020. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!