Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét kockázatai?

Lézeres szemműtét kockázatai?

Figyelt kérdés
Voltam a sasszem klinikán, bemérték a szemem, és az alap műtétre alkalmasnak találtak. Ám kicsit félek belevágni. Mindenki túl kedves volt. Úgy éreztem magam, mintha egy szektában lennék, mint a Fehér Éjszakákba. Minden szép, minden jó, mindenki mosolyog... Az ilyesmi bennem mindig kételyeket ébreszt. Sajnos nincs elfogulatlan vélemény. A sasszem klinika minden alkalmazottja, hírességek akiknek sikeres lett a műtét, promóterek mind-mind magasztalják az eljárást. De mi van azzal az 1%-al, akiknek nem sikerült a műtét? Azokkal mi lesz? A szemorvosok miért szemüvegesek inkább? Az optikusom foggal-körömmel le akar beszélni a műtétről, de ő meg egy szemüveg és kontaktlencse forgalmazó boltnál dolgozik. Mi van ha csak azért ijesztget, mert nem akarja elveszíteni az egyik törzsvásárlóját? Tud valaki őszinte és elfogulatlan véleményt mondani a szemműtétről? Van itt olyan, aki belevágott, és elszúrtak valamit?

2020. márc. 9. 20:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Én szerintem ez életvitel. Én egészen kis gyerekkoromtól közelre fókuszáltam. Imádtam a játékokat, pénzérméket, meg mindent teljesen közelről nézni, gyakorlatilag 1 centire a szememtől vizsgáltam mindent, távolra alig néztem, a távoli nagy dolgok nem kötöttek le. Ennek "köszönhetően", mikor leginkább fogékony a test és az agy a változásokra, tehát kis gyerekkorban, beáll a rendszer arra, amit jobban használsz. Én tökéletesre csiszoltam a közellátásomat, azon belül is sajnos csak a bal szememét, mert mivel 1 centiről nézni a dolgokat igazából csak az egyik szemeddel tudod. Ezért lettem kancsal, és tompalátó a másikkal, mert az a dominánsabb szemem mellett csak egy afféle alkalmi munkás volt. Jobb szememmel azóta se látok valami jól, mert abban a korban, mikor az agy-idegpályáknak tökéletesen össze kell érnie, én csak az egyik szememre koncentráltam, és csak az tanult meg jól látni, természetesen közelre, de olyan jól, hogy soha nem találkoztam még olyan emberrel, aki nálam jobban látna közelre. Kis túlzással egy mikroszkóp a bal szemem. Csak hát ahol az élet ad, ott el is vesz. Távolra csak hunyorgok mint a föld alól előmászó koboldok a napfényre.
2022. jan. 24. 01:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!