Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt itt valakinek lézeres...

Volt itt valakinek lézeres kezelése az üvegtesti homály (floater) megszüntetésére?

Figyelt kérdés

Még csak 21 éves vagyok, de szó szerint a falnak megyek ezektől a látótérben mozgó kis szemetektől. 😰

Megkockáztatom, hogy már gyerekkoromban is voltak, hiszen akkor is láttam kis buborékokat és ilyen jellegű dolgokat.

Viszont nem a buborékokkal van a legnagyobb probléma. Azokat csak erős fényben látom, pl. az égre nézve, de van egy nagyobb méretű “fonalam”, ami bizony komolyan akadályoz rengeteg dologban: ha egy fehér lapra nézek, ha a képernyőt bámulom, mindig ott van, és ilyenkor csak erre tudok koncentrálni. Már szó szerint a falnak megyek, esküszöm, volt, hogy már az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Nem vagyok rövidlátó, gyerekként pluszos szemem volt, most pedig tökéletes látásom van és nincs dioptriám.

Tudtommal mindössze két mód van ennek megszüntetésére: az a rendkívül kockázatos műtét, amikor eltávolítják az üvegtestet és szilikont töltenek a helyére, - erre garantáltan nem áldoznám be az egyébként tökéletesen éles látású, nem mellesleg domináns szememet. + Olvastam arról is, hogy volt, akinek a beavatkozás után később keletkeztek új floaterek.

A másik pedig az a kezelés, amikor lézerrel “szétlövik” a floatereket. Ez tudom, pár éve még gyerekcipőben járt, de ma már van itthon is, és nem is kerül csillagászati összegekbe.

Ilyen kezelése volt itt valakinek? El tudná mondani a tapasztalatait? Évek után nem tértek vissza a panaszok / nem keletkeztek új homályok?

Nagyon érdekel.



2020. júl. 26. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Háát..én 17 vagyok, és több száz apró fehér buborék és néhány zavaróbb, összeállt szürke pókhálószerű homályom van, de sikerült megszoknom egy jó fél év alatt úgy, hogy ha nem figyelek rá egyáltalán nem látom őket, de tényleg. Az agyad megtanulja egy idő után kiszűrni őket és egyáltalán nem fognak majd zavarni, teljesen megfeledkezel majd róluk hidd el. Nem tudom hol csinálnak ilyen kezelést, de gondolom rohadt drága meg kockázatos. Az, hogy nem keletkeznek homályok az meg ugye attól függ, hogy mi okozza ezeket. Nálam a lsd fogyassztás után kialakult "hppd" nevű betegség miatt az agyam "hiperaktív" lett és azért látok ennyi üvegtesti féreg homályt, mert az agynak a "szűrő" része túl aktív lett és mindent látok, amit alapból nem kéne mert kiszűri az agy :D de ezek a homályok nálam eddig is ott voltak, és most újra meg kell tanulnom ezeket kiiktatni..szóval az én esetemben egy ilyen kezelés után valószínűleg egy jó ideig nem lesznek új homályok (idős korban keletkeznek újak ált.), de ugye sok különböző oka lehet ezeknek az okozói, üvegtest leválás, gyulladás, stb. Szóval szerintem ne foglalkozz ezzel. :)
2020. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Davee222 válasza:

Elmultak a homályok?

Sajnos nekem is van.

2020. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van, amikor még mindig látom őket, de már sokkal könnyebben ignorálom.

Nagyon sok múlik a fényviszonyokon is. Pl. normális nappali, beltéri körülmények között vagy lámpafénynél már egyáltalán nem látom őket.

A nyári kültéri vakító fényben, világos felületre vagy az égre nézve viszont előjön, - na, akkor elviselhetetlen - de a sötétebb látképnél újra normális minden.

2020. okt. 22. 00:13
 4/9 A kérdező kommentje:
De egyébként ez természetes. Amikor a pupilla erős fény hatására összeszűkül, szerintem a szemben úszkáló levált darabok is közelebb húzódnak a látótérhez, ezért látszódnak jobban.
2020. okt. 22. 00:15
 5/9 Davee222 válasza:

Oda bent én sem látom.

Nap fénynél igen.

Nagyon idegesitő

2020. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is vannak ilyenek de már a foltokat meg is szoktam... De olyanokat is látok néha mintha vibrálna a szemem ilyen karikák úgy mondd és így vibrál.. Vagy komolyan nem hogy írjam le hogy érthető legyen. De nekem is a nagy fényben bent ez nincs hála égnek. Ez miatt utalok kint lenni... Nektek van hasonló?
2020. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Visual snow
2020. dec. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ellenkezőleg én erős fényben nem láttom és gyengye fényben vállnak láthatóvá. Én ilyen nagyon apró potyoket láttok amik egy helyben vannak
2022. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom régi poszt de javult nektek ? Ugyanez van nekem csak én ilyen utóképeket is látok
2023. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!