Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek!Ti tapintatlanság...

Szemüvegesek!Ti tapintatlanságnak veszitek,ha valaki megkérdezi hogy milyen márkájú vagy hány dioptriás szemüveget viseltek?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 07:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10 évvel ezelőtti PRK műtétem előtt erős myopiám volt, igy tudok válaszolni a kérdésre. A tapasztalatom az, hogy az embereknek - főleg ha nem szemüvegesek - fogalmuk sincs arról, hogy a dioptria, mint mértékegység mit jelent. Gőzük nincs arról, hogy mi az a fókuszsík, mit jelent a rövidlátás, mit a távollátás, stb. Igy, ha engem ilyesmiről kérdeztek, nagyon szivesen válaszoltam rá.
2021. máj. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%
2 számot kéne megjegyezni. Ha pl kéri az üzemorvos vagy kontaktlencse kéne hirtelen.
2021. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

12, ilyen nincs hogy hirtelen kell és az embernek az élete múlik két számon :D

Mint ahogy pl egy évben egyszer dolga akad a vízműveknél, és kikeresi a papírjait mert nem tudja a szükséges infókat fejből, olyan ritkán van rájuk szükség, ugyanúgy a szemüvegnél. Ha néhány évente új szemüvegre van szükségem, akkor szépen viszem az előző papírjaimat (amit nagyrészt meg sem néznek, hiszen újra megnézik a szemem, és ott a friss eredmény) és ennyi. Szemüvegesnek lenni nem egy betegség, hanem egy állapot. Ami nem teszi ki az ember életét, nem ezen rugózik az ember folyamatosan. Nem olyan mint pl cukorbetegnek lenni, az hogy szemüveges vagyok, nem veszélyezteti az életemet.

2021. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
31%
Az első kérdésre bárkinek felelek, de a második kérdés egy fokkal neccesebb szerintem. Barátnak vagy családtagnak oké, de egy jöttmentnek mi köze hozzá?
2021. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 sztbali válasza:
97%
Pár ember megkérdezte, amióta (2010) van. Nem tapintatlanok, mert én is megkérdeztem már és nem volt belőle semmi probléma.
2021. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem tartom tapintatlanságnak, de néhány hozzászólónak fogalma sincs a szemüveglencséről, pl 8. és 12-nek. Sok embernek cylinderrel kombinált a lencséje, az enyém is, az mindjárt 3 adat oldalanként, ilyenkor a lencse két szemközti oldala vastag, a másik kettő vékony, aztán ott vannak az ezzel kombinált unifokális lencsék, aminek a felső része távollátó, az alja meg olvasó egy folyamatos átmenetben, így a lencse minden pontja más dioptriájú. Ritkábban még hasábot is belekombinálnak, aminek szintén több adata van.
2021. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

A 8-nak mindezekről van fogalma. Inkább annak nincs fogalma, akinek ott van a fején. Mikor az ember rákérdez, nyilván nem a cilinder érdekli, hanem, hogy elképzelése legyen róla, hogy a másiknak mégis mennyire rossz a szeme nagyjából, mit láthat szemüveg nélkül, esetleg pl mennyit romlott 1 vagy 5 év alatt, vagy pl mekkora szemüveggel kezd, ha először egyszer csak abban jelenik meg. És akkor gőzük sincs. Tehát az esetek 90%-ában a mínuszos szemüvegek dioptriájáról van szó, nem kell itt túllihegni.

Persze lehet, hogy én vagyok rosszul összerakva és csak nekem természetes, hogy tudom milyen magas vagyok és hány kiló, ez mennyi bmi, mennyi a vérnyomásom és milyen a vércsoportom. Na és hány dioptriás a szemem, holott én nem is hordok szemüveget (-0,5).

2021. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

#17; Akkor nekem fejből vágnom kellene a fehérvérsejtszámomat, a vérlemezkeszámot, a vesefunkciók értékeit, nekem most ezeken múlik az életem. De nem tudom. A leleteken ott van, orvos látja, szól ha baj van. A vérnyomásom egyik nap 130, másnap meg a sürgősségin csücsülök 200/120-szal. Utána egy hétig 150. Melyiket jegyezzem meg? A súlyom hat nap alatt hat kilót ingadozik. Hadd ne soroljam tovább.

Ezen szemlélet alapján annyi adatot kellene fejben tartanom, hogy bele is hülyülnék, az életem másról sem szólna.

A dioptria meg végképp a legutolsó a sorban. Egyszerűen nem érdekel, csak az, hogy lássak.

2021. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem miért lenne kényelmetlen? Ezer féle lencse van!
2021. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%
Ti tényleg ENNYIRE igénytelenek vagytok a saját fizikai, főleg a legfontosabb érzékeszervi állapototokat illetően mint a szemetek és ezt még büszkén is hangoztatjátok? Megdöbbentő.
2021. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!