Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tereljem le a “mikor...

Hogy tereljem le a “mikor lesz már baba” kérdést?

Figyelt kérdés
Persze úgy, hogy nem sértem meg vele a kérdezőt és nem leszek tőle full bunkó (mert nekem eddig csak így sikerült). Sajnos túl vagyunk már egy méhenkívülin, nőgyógyászom már a lombikot javasolta, szóval nem arról van szó, hogy nem akarnánk, de sajnos én nem úgy vagyok összerakva ahogy kellene. Ezért esik fájón, amikor akár jószándékkal is,de kérezgetnek. Szóval, hogy válaszoljak normálisan?

2021. febr. 1. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
"Dolgozunk rajta" és egy huncut mosoly. Nem kell túlgondolni.
2021. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én azt szoktam mondani, hogy a 2-3 éves tervben benne van, még gyűjtögetünk.

Persze mindig megkapom, hogy “de ott a babaváró”, amire azt szoktam mondani, hogy nem hitelre akarok gyereket, de szívesen fogadok pénzbeli adományokat.

3 éve szeretnénk babát, már túl vagyunk lombikkezelésen is.

2021. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Hát nézd, szép a szándék, hogy nem akarsz bunkó lenni, de ez eleve egy bunkó kérdés, elég személyes és intim, pláne akkor ,ha valaki évek óta él párkapcsolatban/házasságban és olyan anyagi körülmények között, ahova már születhetne gyermek. Persze megértem, hogy nem akarsz lesüllyedni az ilyenek szintjére, esetleg helyre teheted annyival, hogy 'amint megmarad" és talán akkor érezni fogja az illető, hogy van olyan a háttérben, ami nincs az ő orrára kötve. Vagy, ha nem akarsz ennyire direkt lenni, akkor szerintem is a "dolgozunk rajta", vagy csak simán a hamarosan elegendő tud lenni.
2021. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
" Majd ha eljön az ideje. "
2021. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
“Közöd?”
2021. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Annak idején csak annyit mondtam hogy "eztán". Sajnos a társadalomnak semmi sem elég kielégítő. Még csak 4 hónapos a fiam és már azt kérdezik hogy a kis tesó mikor fog jönni? Tisztára meg üt a guta!
2021. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
"Már mi is nagyon várjuk. Imádkozzon értünk, Margit néni!"
2021. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
nem kell magyarázkodnod, egy egyszerű "dolgozunk rajta" "tervben van" vagy valami ilyesmi elég. aki közel van hozzád, az akár tudhatja is a részleteket, de nem kell midnenkinek kitegetetned a problémáitokat. én pl. nem is lennék rá kíváncsi, nem az én dolgom, tapintatlannak érezném kérdezősködni.
2021. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
"Az nem úgy van, hogy elsóhajtod magad és már jön is a baba!" Ebből le szokott nekik esni.
2021. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Tervben van


Aztán kész


Sok esetben nem is igazán arra kiváncsiak, hogy valóban mikor akartok, hanem arra, hogy akartok-e egyáltalán majd ...

2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!