Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Covid fertőzés kigyógyulása...

Covid fertőzés kigyógyulása után, felerősödő, megszaporodó üvegtesti homály?

Figyelt kérdés

Világéletemben láttam őket, de nem voltak zavaróak, mert nagyon átlátszóak, így monitor előtt sem vettem észre őket, volt kb. 1-2 darab, ami sötétebb volt, az évek óta jelen van. Most kb. 2 hete tapasztalom, hogy nagyon zavaróak monitor előtt is világos háttérnél, de a félig sötét szobában is látom, ha éppen tiszta falat nézek, ami világosabb (fehér vagy sárga). Ha kimegyek a napra, arról meg ne is beszéljünk...

Mivel olyan fajta vagyok, hogy utánanézek a dolgoknak, mielőtt kérdezek, több kommentben is láttam YT videók alatt, hogy valakiknek egész életükben egy sem volt, vagy nem látták őket, viszont covid oltás/fertőzés után megjelentek, nem is elhanyagolható mértékben. Oltás esetében konkrétan a pfizert említette valaki, én nem vagyok oltott, de ez most mellékes.

Mi válthatja ki az üvegtesti homályok megszaporodását? Nem látok fényvillanásokat se borsszerű sok kis apró pontot, ami retinaleválás vagy bevérzés gyanúját keltené, és határhártyaleválás (pvd) gyanúja sincs fent, mert nem látok egy hatalmas kört/gyűrűt sem (még). Olyan helyzetben vagyok, hogy nem is lesz most egyszerű orvoshoz eljutnom, de ez nekem aggodalomra ad okot, mivel ez most megüti azt a szintet, amit már az agy sem tud figyelmen kívül hagyni/eltüntetni sok esetben. Mutathatnék videókat róla, amik jól szimulálják, hogyan mozognak és milyen színűek, de ezek a videók mind nagyon előrehaladott állapotok. Nekem nem kevés van, eléggé látványos mindkét szememben, szerecsére még nem túl nagyok vagy vastagok, és nem ennyire sötétek, de mozgásban, megjelensében, színben ehhez tudnám hasonlítani, amit lentebb linkelek. Harmincas éveimben járok, és nem szeretnék 10-20 év múlva ide jutni, mert felépítésükben nagyon efelé húznak, a műtétek meg nagyon kockázatosak az esetleges szövődmények miatt. Örülnék, ha olvasná ezt a kérdést valami tapasztaltabb szemorvos, aki tudja mi áll a háttérben. Sajnos azt látom, hogy megoldás nincs rá, ami egyszer megjelent, az ottmarad örökre. Pár helyen olvasni olyat, hogy egy idő után eltűnnek, gondolom letelepednek valahol a szem beljesében, vagy elhalványulnak, de per pillanat nem tudom ezt elképzelni, így, hogy már lassan két hete jelen vannak. Nem tudom menny igaz az ananász kúrából, vagy a Bromelain szedésből. Sokan kipróbálták, és semmi változás.


https://www.youtube.com/watch?v=WZ3l_5RJ1I4



2022. máj. 23. 13:17
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!