Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Időszakos böjtöléssel izmot...

Időszakos böjtöléssel izmot építeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi hetekben tudatosult bennem az, hogy én gyakorlatilag időszakos böjtölést csinálok, mégha nem is célzottan, mert erről nem tudtam.


Reggel képtelen vagyok enni, nem esik jól.

Iskolában vagyok 2ig, ez alatt az idő alatt sem eszek semmit, mert nem vagyok éhes.


2 után szoktam edzeni kivétel nélkül. Edzések előtt, ha eszek, az kihat a teljesítményemre és azt vettem észre, hogy gyengébben teljesítek.


2től egészen 6 óráig a teremben vagyok. Másfél óra edzés + a maradék időben futópadon sétálok. (hogy meglegyen a napi 10-15 ezer lépés)


Azaz, körülbelül 6 óra után van az első étkezésem, és egészen este 10-ig viszem be a tápanyagot.


A fura az, hogy egyáltalán nem vagyok éhes és olyan kemény edzéseket letolok még így is, hogy én sem hiszem el.

Nem az van, hogy ugrik ki a szemem az éhségtől és nem bírok 3 ismétlést sem csinálni, hanem szinte mintha fel sem tűnne, hogy nem ettem semmit.


RPE 9 minden egyes szettem minimum. Tényleg keményen edzek és nem beszélgetni járok le a terembe.


A kérdés:

Izomépítés szempontjából ez mennyire hátrány? Szeretem így csinálni, megszoktam ezt, de, ha kiderülne, hogy jelentősen hátrányban vagyok emiatt izomépítés szempontjából, akkor változtatnék.

Érdemes lenne nap közben beiktatnom kisebb fehérjeforrást?


U.i.: A kalória és makró minden egyes nap megvan.



2022. dec. 2. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Izomépítés szempontjából ez mennyire hátrány?"

Miért lenne? A napi össztápanyag-bevitel számít. Hogy te hogyan osztod el az étkezéseket, az teljesen egyénfüggő. Ha neked jól esik, hogy divatos kifejezéssel élve időszakos böjtnek nevezed el az étkezési rutinod, akkor tedd azt.

"Érdemes lenne nap közben beiktatnom kisebb fehérjeforrást?"

Miért lenne érdemes?

"kalória és makró minden egyes nap megvan."

Ez a lényeg.

2022. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, hogy érdemes lenne-e beiktatnom fehérjeforrást, mert több "szakértőt" is megkérdeztem, és azt ajánlották, hogy mivel a szervezet elég sok ideig fehérje nélkül van, így érdemes lenne mondjuk délben valami fehérjét(20-30g) tartalmazó ételt ennem.
2022. dec. 2. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

"mivel a szervezet elég sok ideig fehérje nélkül van, így érdemes lenne mondjuk délben valami fehérjét(20-30g) tartalmazó ételt ennem"

Szakítsd meg ezekkel a szakértőkkel a kapcsolatot.

2022. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szemeddel mi a szitu?
2022. dec. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!