Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek így megéri orvosna...

Szerintetek így megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben jelentkeztem orvosira, de van pár kétségem azzal kapcsolatban, hogy eltudom-e végezni, vagy engedik, hogy elvégezem.

A dioptriám elég magas (+14). Az orvosira nem kérnek beiratkozáskor alkalmassági vizsgát, de nyári gyakorlat előtt igen.

Nem tervezek sebésznek tanulni, sem olyan orvosi területre menni, ahol nem tudtam esetleg megállni a helyemet.

Utána néztem egy törvénynek, ami konkrétan annyit ír, hogy jelentős szemromlás, és korrigálhatatlan látás esetén nem engedik.

Körülbelül 2 éve döntöttem el, hogy ezt a szakmát szeretném tanulni, és nem is érdekel más, nagyon sokat tanultam, hogy fel is vegyenek, de mindig félek attól, hogy a szemem miatt ki rúghatnak, esetleg a jövőben nem tudok elhelyezkedni.

Esetleg aki ebben tapasztalt, vagy ismer hasonlót tudna tanácsot adni?

Laborban is dolgozok, és mindent megtudok csinálni, mint a többiek, így nem akarom azért kizárni ezt a lehetőséget, mert azt mondják, hogy a szemem nem elég jó hozzá.


Előre is köszönőm a válaszokat!


2023. máj. 23. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elmész az alkalmassági orvoshoz és megmondja mi ennek a törvényes mivoltja. Elmész egy szemészhez és kivizsgáltatod magadat, hogy műthető e a szemed. Ezek után már tudsz kalkulálni, a szemüveg bizonyos területeken nem gond.
2023. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valakinek van hasonló helyzetben lévő ismerőse. Amikor voltam nyílt napon, mesélték az egyetemisták, hogy volt egy ember, akinek a szaruhártyája leszakadt, de vissza létereszték neki, de arra a szemére csak 39%-osan látott, de nem bocsátották kell, hanem csak olyan orvos lehet, amit eltud végezni, így szerintem az én esetem se kizáró, hogy elmondják erről
2023. máj. 24. 21:17
 3/3 A kérdező kommentje:
*lemondjak
2023. máj. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!