Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri orvosnak tanulni?

Megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.-es leszek és szeretnék orvosnak tanulni, de mindenhonnan azt hallom hogy milyen szinten borzalmas a fizetésük. Ez az egy dolog tart vissza, mert azért 6 év egyetem az kevés.
2022. aug. 11. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 év egyetem +3-6 év szakvizsga. A rezidensi fizetés már nem olyan rossz, azután meg már jobban keresnek az orvosok.


Halkan jegyzem meg, hogy én még szegény orvost nem láttam.

2022. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

“Aki ilyen kérdést tesz fel, annak nem.

A szakmán, munkakörön belül, annyiféle feladattal, problémával kell megküzdeni nap mint nap, hogy csak hivatásként tekintve lehet túllendülni az előzőekben leírtakon.”

2022. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

max a közalkalmazottiban a "rossz" .. mihez képest persze, mert nálam többet keresnek és kb nulla felelősségük. Apámat és nagybátyámat simán félrediagnosztizálta a háziorvos. Épp hogy túlélték mind a 2en.


Na de, nem ám csak ez létezik. Magánkórházban már jót fizetnek.

2022. aug. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nézz meg egy bértáblát és döntsd el, hogy sok vagy kevés.

A kötelező kórházi ügyelet lehet nagyon kimerítő.

Szakorvosként lehet mellékállásod lényegében bármely szakterületen, vagy nyitsz saját rendelőt, vagy vállalkozóként dolgozol magáncégnél. A háziorvosok jövedelméről nem sokat tudok.

2022. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős 7000 Ft-os órabérért vállal 24 órás ügyeletet egy megyei kórházban. Mellette van rendes állása is, és kezdi a magánpraxist is. Szegény orvost még én se láttam.
2022. aug. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha itthon rossz lesz a fizu, lelépsz másik országba 5X annyiért, szerintem ettől nem kell paráznod. Én viszont nem tudnám csinálni (a vért meg a vagdosást nem bírnám). Tesóm orvos, olyanokat mesél, hogy majdnem elhányom néha magam. Nagyon különleges képességeket igényel, de nagyon fontos társadalmilag is. Összegezve, szerintem pont nem a fizu miatt kell aggódnod. Azon kívül, hogy bírd mentálisan, pedig legalább olyan fontos, hogy ne legyél hülye. Az a 6 év nem egy csöves BTK, orvosin tanulni kell.
2022. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Rohadt nehez, sokaig tart elvegezni es rendes orvossa valni, sokba kerul de mar a rezidensek is jol keresnek.

Szakorvoskent, ugyelettel dol a lé meg itthon is. Nem veletlenul nem nagyon megy nyugdijba a 70eves foorvosok tobbsege.

2022. aug. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem rossz a fizetésük. Meg vannak olyan területek, ahol nagyon megy a magánpraxis. Válassz olyat és akkor nagyobb a mozgástered, hogy milyen formában dolgoznal
2022. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha egy munkahely, egy egyszerű bejelentett jogviszonyban becsülettel akarsz megélni, akkor nem. Ha megvan az a rugalmas gerinc, ami a mai orvostársadalomban, és tudod a betegtől érzelmileg függetleníteni magad, akkor nagyon is megéri. Az eleje nagyon nehéz, amit az egyetemeken művelnek a hallgatókkal az vállalhatatlan, utána az első pár év elég nehéz, de szakvizsga után...
2022. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én fogorvosnak tanulnék
2022. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!