Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lett egy szép új szemüvegem,...

Lett egy szép új szemüvegem, aminek nagyon örültem eleinte. De aztán rájöttem, hogy tök rossz. (?)

Figyelt kérdés

Egyrészt nekem a vastag keretes szemüvegek állnak jól (de soha nem hordtam még szemüveget, most már muszáj). Ez meg keret nélküli... De ez a kisebb probléma.


Mert másrészt meg távolra jól látok vele, de közelre semmit. Nyilván bifokálisat kellett volna venni, de nekem sem az egyik optikában nem mondták ezt (ahol végül nem vettem szemüveget)(itt annyit mondtak, hogy kettő kellene, egy közelre, egy távolra), sem a másikban (ahol megvettem).


Pénzem meg nincs újat venni, mivel ez az első szemüveg, amit hordani akartam, elég drágát választottam (mármint relatív, az én anyagi helyzetemhez képest).


DM-ben vásárolt olvasószemüvegek nem jönnek szóba, mert a) nem bízom bennük b) nekem különböző dioptria kell a két szememre.


Most mit csináljak? Van vkinek vmi jó ötlete esetleg?



2023. júl. 24. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
A spórolás mint szó mond valamit?
2023. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

1-es! A kioktatásmentes empátia, mint kifejezés, mond valamit?


Kérdező: használd a meglévőt, aztán majd váltsd le ha lesz pénzed vagy vegyél kontaktlencsét!

2023. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Köszönöm. Persze, igen, csak tényleg nem akarom a pénzügyeimet itt kiteregetni, de az hónapok kérdése lehet (min. fél év), mire összespórolok egy újra. (Más eü-i problémák miatt nagyon sok pénzt elköltöttem magánorvosokra.)


Kontaklencsét nagyon régóta nem tudok hordani.


Az a kérdésem, hogy tényleg jó a bifokális? Mert sokan nem szeretik. Sokan azt csinálják, hogy tényleg kettő van nekik és azokat cserélgetik, de az egy agyrém (pl. anyám is ezt csinálja, de még rengetegen).


Szóval lehet, hogy az lesz a vége, hogy veszek egy k.rva ronda olvasószemüveget és nyanyás módon a nyakamban fog lógni a két szemüveg és zavarodottan cserélgetni fogom őket. :)


50 múltam egyébként, ha számít a korom (biztos számít). Én még közelre is és távolra is elég jól látok am., de azért egyre rosszabb a helyzet. Főleg a közelre nem látás a probléma, azt, hogy távolra nem látok jól, már teljesen megszoktam.

2023. júl. 24. 19:27
 4/12 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:

Szia!


Én még csak 34 vagyok, de másfél éves korom óta szemüveges, szóval tapasztalatból beszélek.


Hidd el, nem jó ötlet a két szemüveg. Nekem iskoláskorig az volt, volt egy "benti" könyvnézegetős meg egy "kinti" távolba nézős szemüvegem (+10 és +12), de direkt ezért kaptam hatévesen bifokális szemüveget, hogy ne kelljen folyton cserélgetni.


Sokan azért nem szeretik a bifokális szemüveget, mert nem szánnak elég időt a megszokására, csak eldöntik, hogy ez nekik nem jó, és ennyiben marad a dolog.


Szerintem mindenképp próbálj meg egy olyat csináltatni, ha pénztárcád majd engedi.

2023. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

6


(De jó nick-ed van. 🙂)


Köszönöm. Rendben, akkor ez lesz.

2023. júl. 24. 20:01
 6/12 A kérdező kommentje:

8


😂😂


Igen. Embernek születtem és tévedek.

2023. júl. 24. 20:27
 7/12 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:

Esetleg, hogy addig is láss valamit, amíg nem tudsz jobb szemüveget csináltatni, több alternatívát is ajánlok, meg próbálok neked megoldásokat nézni, hogy kicsit jobb legyen.

- Nem tudom, mennyire tudod megengedni magadnak anyagilag egy LED nagyító beszerzését, de átmenetileg sokat segít a meglévő szemüvegeddel kombinálva, így nem kell külön olvasószemüveg.

- Hogy ne fáraszd a szemed olyan sokat, IOS-re és Androidra is van képernyőolvasó app, ha van okostelefonod. Ezt érdemes hosszabb szövegeknél megfontolni, mert a rossz dioptriájú szemüveggel olvasás hosszú távon fárasztja a szemed és fejfájást okoz.

- Nem tudom, hogy homályosan látsz- e, de ha igen, érdemes a szemnyomásodat is ellenőriztetni, néha az is okozhat ilyen panaszt.


(Köszönöm a dicséretet a nickemmel kapcsolatban, szeretem a szójátékok és egymást kizáró ellentétek kombinálását)

2023. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

11


Köszönöm szépen, ezek tök jó tippek!


Néha homályosan látok, de csak azért, mert fáradt a szemem.


(Nekem az tetszik a nickedben, hogy tt-szsz lett az eleje vagy hogy is mondjam.)

2023. júl. 24. 20:45
 9/12 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam a papírt, amin rajta van, hogy a szemorvos mit látott, amikor elmentem hozzá. Az első optikusnál még a szemorvos előtt voltam, ő mondta, hogy menjek el szemészetre és ő mondta, hogy majd két szemüveg kell, egy távolra látó és egy közelre látó. (Nota bene: NEM mondta, hogy bifokális szemüveg kell.)


Tehát a szemorvosnál:


Diagnózis:

H5210 Myopia

(Azaz rövidlátás. )


Státusz:

Panasz: távoli látásromlás


Visus:

0,1 -1,5 Dsph=1,0

0,7 -0,5 Dsph=1,0


(Ezt nem tudom, pontosan mit jelent, nekem azt mondták, hogy bár a jobb szemem a "gyengébb", az a vezérszemem, amivel 100 százalékosan látok, a bal szemem az "erősebb", azzal 70 százalékosan látok. Lehet, hogy ezt még mindig nem értem jól, tehát nyugodtan el lehet magyarázni, nem kell azt mondani, hogy menjek el orvosi egyetemre és képezzem magam szemorvosnak.)


--- folytatva a státuszt:


Közeli visus: ün. együtt Cs. IV.


(Na ezt végképp nem tudom, hogy mit jelent.)


--- itt még mindenféle felsorolások vannak


A végén ismét beírva, hogy diagnózis:

Myopia min gr. o.u., Conj. sicca o.u.


(Ezt meg már egyáltalán végképp nem tudom, hogy mit jelent.)


Ezzel a papírral mentem el a mások optikushoz, akinek a kezébe nyomtam a dokitól kapott ambuláns lapot. Amin tisztán látszik, hogy a diag. myopia. Ugyanakkor a stásztus-nál be van írva, hogy panasz: távoli látásromlás. Ezek után kaptam egy távolra látó szemüveget. Nota bene: ez az optikus SEM mondta, hogy bifokális szemüveg kell.


(Ezt csak azért írom le ilyen dedósan, mert egy lelkes, vidám, optimista és végtelenül kedves válaszoló - úgy tűnik - nem tud szöveget értelmezni, mert már a kérdésben is leírtam, hogy egyik optikus sem mondta, hogy bifokális lencse kell majd.)


Ha bárkinek van kedve elmagyarázni, hogy amiket bemásoltam a szemorvos ambuláns lapjáról, mit jelent, azt megköszönöm.


És igen, a borzalmasan "fancy" keret, ami életem első olyan szemüvegkerete, amit használni is akartam állandóra (nem csak vezetéshez) keményen került 55 ezer forintba, de úgy vettem, hogy LEHET majd benne lencsét cserélni (tehát akár évekig jó lesz) és vettem hozzá plusz garanciát, hogy ha elveszítem vagy szimplán nem találom, akkor egy nagyon minimális összegért a lehető leghamarabb kapok egy újat (az eredetivel megegyezőt).

2023. júl. 25. 15:02
 10/12 A kérdező kommentje:
És igeeeen, sikerült az előző válaszomban rosszul írni és tudni, hogy a rövidlátlás (myopia) azt jelenti, hogy távolra nem látok jól. 😂😂😂
2023. júl. 25. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!