Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lett egy szép új szemüvegem,...

Lett egy szép új szemüvegem, aminek nagyon örültem eleinte. De aztán rájöttem, hogy tök rossz. (?)

Figyelt kérdés

Egyrészt nekem a vastag keretes szemüvegek állnak jól (de soha nem hordtam még szemüveget, most már muszáj). Ez meg keret nélküli... De ez a kisebb probléma.


Mert másrészt meg távolra jól látok vele, de közelre semmit. Nyilván bifokálisat kellett volna venni, de nekem sem az egyik optikában nem mondták ezt (ahol végül nem vettem szemüveget)(itt annyit mondtak, hogy kettő kellene, egy közelre, egy távolra), sem a másikban (ahol megvettem).


Pénzem meg nincs újat venni, mivel ez az első szemüveg, amit hordani akartam, elég drágát választottam (mármint relatív, az én anyagi helyzetemhez képest).


DM-ben vásárolt olvasószemüvegek nem jönnek szóba, mert a) nem bízom bennük b) nekem különböző dioptria kell a két szememre.


Most mit csináljak? Van vkinek vmi jó ötlete esetleg?



2023. júl. 24. 19:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
* rövidlátás
2023. júl. 25. 16:36
 12/12 A kérdező kommentje:

A 9-es (és 10-es ill. 11-es) válaszaim teljesen feleslegessé váltak, ugyanis ma elmentem az első optikushoz és közölte, hogy gyakorlatilag tökéletesen látok távolra, a drága szemüvegem pedig 120 százalékos látást ad, de arra nincs szükség, sőt. Szóval az egész tavalyi sztori az orvostól és a második optikustól és a "drága" szemüvegkerettől kezdve törölve.


A valódi probléma az, hogy közelre nem látok (megint majdnem azt írtam, hogy rövidlátó vagyok :) ), ezt nem egészen sikerült megfejtenem, hogy egy 50 éves nőnél miért nem merült fel sem a dokiban, sem a második optikusnál ez...


Szóval lesz új szemüvegem, amivel közelre fogok tudni látni, a keret nevetségesen olcsó volt és ezerszer jobb, mint a mostani. A lencsék nem drágák bele és sokkal jobb minőségűek.


Mivel nagyon sokat ülök gép előtt ill. nagyon sokat nyomkodom a telefonomat, "csak" akkor ezekhez kell majd hordani az újat. Ha meg megyek valahova az utcára, sétálni, kirándulni vagy akár vezetni, akkor egyáltalán nem kell szemüveg. És a különbség is elmúlt a két szemem között, ugyanolyan dioptria kell nekik.


(Amit pedig a vezérszemről írtam, színtiszta hülyeség, mint kiderült, szóval mindig az a vezérszem, amelyik a kevesebb dioptriás. Vagy legalábbis ma ennyit sikerült megértenem.)

2023. júl. 26. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!