Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet az oka (folyamatos)...

Mi lehet az oka (folyamatos) látótér kiesésnek?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, 5 napja homályosan látok. Szemészeten vizsgáltak mindenhogyan, látótér vizsgálat, szem-ultrahang, szemnyomás, tágított pupilla, tükrözés, stb. Minden negatív. Nincs magas vérnyomásom, nem vagyok cukorbeteg. A bal szememnél nagy területen van látótér kiesés, az okot még nem tudják. Kaptam beutalót neurológiára, de sürgősségivel is csak 1 hét múlva fogadnak. Gondolom küldenek CT-re, MR-re. Amúgy -3,5-es a szemem, kontaktlencsét hordok.

10 hónapos kislányunkkal vagyok itthon, nehezen tudom ilyen homályos látással ellátni.

Akinek esetleg volt ilyen, az leírná, hogy mi volt a betegség neve? És hogy elmúlt-e? És hogy milyen kezelést kapott? Köszönöm.


2011. ápr. 22. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Agydaganat.
2011. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves első válaszoló! Ne ijesztgesd már a kérdezőt!


Szerintem migrén lesz az oka. [link]

Nekem is volt. Kb. minden hónapban egyszer, de egy éve elmúlt. Hogy hogyan? Meggyógyítottam magam. Tudom, hogy ez most nem teljesen ide tartozó téma, de én az öngyógyítást alkalmaztam, és bevált.

Olvasd el Silva- Agykontroll című könyvét. Abban szó van erről.

Mielőbbi Jobbulást!

15/L

2011. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Te írtad, hogy ct-re, mr-re küldenek, ezek a daganat kizárását vagy meglétét hivatottak igazolni. És te kedves 15 éves kislány ne irkálj ökörséget kérlek. Én is átestem tavaly daganatos betegségen, és nem hiszem, hogy az önkontroll helyettesíthet orvosi kezelést.
2011. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Nem azt mondtam, hogy tudom, hogy ez a baj. Ez nem ökörség, hanem egy tipp, a probléma okáról. Nyilván az önkontroll ebben az esetben (daganatos betegség) NEM helyettesíthet orvosi kezelést. Migrénes fejfájás esetén azonban megvan rá az esély.

Nem azért írtam, hogy ne ijesztgesd, mert kizárt, hogy ez a probléma, hanem, azért mert az agydaganatnak nyilvánvalóan több tünete is jelentkezik az emberen. Persze lehet hogy később fognak jelentkezni (ha egyáltalán fognak), de szerintem valószínűbb hogy migrén okozza a látótér-kiesést. Sok embert ismerek, akiknek szintén ez volt/ez a problémájuk, de nem voltak/ nem daganatos betegek.

üdv. 15/L

2011. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ma (Húsvéthétfőn) voltam magándokinál, kaptam beutalót MR-re, Pestre megyek majd a héten.

Remélem nem agydaganat lesz, bele sem merek egyelőre gondolni hisz itt a 10 hónapos kislányunk... :(((

Migrénem nekem is van, 25 éve, de még sosem volt ilyen látótérkiesésem és ilyen homályos látásom.

2011. ápr. 25. 15:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én voltam a legelső.. Ne haragudj, nem azért írtam, hogy megijesszelek.. De tény, hogy lehet ez az oka.. Esetleg még lehet aneoryzma (az érből kiboltosuló érzsák) amely esetleg nyomja a látóideget.. Ez sem egy túl jó dolog, de egy kicsit más természetű.. Olyan helyen dolgozok,ahol sok ilyen beteggel találkozok műtét után, ezért gondoltam erre a 2 lehetőségre..

Remélem mielőbb hallunk Rólad..

2011. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm. Tegnap sürgősségivel megcsinálták Pesten az agykoponya MR-t ( voltam előző nap neurológusnál, aki semmit nem talált, adott beutalót MR-re). Sőt, az MR kiértékelését is sürgősségivel megcsinálták, teljesen negatív minden. Hívtam a neurológust telefonon, azt mondta, ő többet nem tehet ezügyben, nem tudja az okot.

Előző héten pedig 2 külön szemész is vizsgált, ők is mindent rendben találtak. Mégsem látok szinte már egyáltalán a bal szememre. Most itt vagyok tanácstalanul, hogyan tovább?

Két szemész szerint minden negatív.

Neurológus szerint minden negatív.

Agykoponya MR is negatív.

Voltam háziorvosnál is, ő csak egy labor beutalót adott.


Bárkinek bármi ötlete lenne, szívesen fogadom. Akár azt hogy milyen betegség lehet? Akár azt, hogy milyen orvost keressek fel?

Köszönöm! Próbálok pozitív maradni, mert a 10 hónapos kislányunk nem láthatja rajtam hogy baj van.

2011. ápr. 28. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első. Esetleg kontrasztanyagos CT?

Az kimutatja az esetleges aneorysmát.. Ez nem normális, hogy nem látsz! Nem hiszem el, hogy ennyiben hagyják a dolgot! Milyen orvosok ezek??? Pesten csináltattad a vizsgálatokat? Ha igen, próbáld meg máshol, pl Szegeden.

2011. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia, visszamentem a szemészetre, újra vizsgáltak. Most azt mondják, valószínűleg látóideggyulladás. Nem Pesten, hanem egy megyeszékhelyen vizsgálnak, de jövő hét elején sürgősségivel megyek Pestre egy szemész-neurológushoz. Bízom benne, ő tud segíteni.

Ha látóideggyulladás, akkor (ha minden igaz) steroid infúzió kúrám lesz, de attól meg tartok, a sok mellékhatás miatt.

2011. máj. 4. 12:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Megint én vagyok (legelső). Hogy Vagy?

Sikerült kikúrálni?Elmúlt? Remélem igen..

2011. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!