Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet az oka (folyamatos)...

Mi lehet az oka (folyamatos) látótér kiesésnek?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, 5 napja homályosan látok. Szemészeten vizsgáltak mindenhogyan, látótér vizsgálat, szem-ultrahang, szemnyomás, tágított pupilla, tükrözés, stb. Minden negatív. Nincs magas vérnyomásom, nem vagyok cukorbeteg. A bal szememnél nagy területen van látótér kiesés, az okot még nem tudják. Kaptam beutalót neurológiára, de sürgősségivel is csak 1 hét múlva fogadnak. Gondolom küldenek CT-re, MR-re. Amúgy -3,5-es a szemem, kontaktlencsét hordok.

10 hónapos kislányunkkal vagyok itthon, nehezen tudom ilyen homályos látással ellátni.

Akinek esetleg volt ilyen, az leírná, hogy mi volt a betegség neve? És hogy elmúlt-e? És hogy milyen kezelést kapott? Köszönöm.


2011. ápr. 22. 19:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia kedves első. A látásom azóta is szinte egyenlő a nullával.

Voltam 9 napig kórházban, szteroid infúziós lökésterápiát kaptam. Kis javulás, újra elment a látásom. Azóta is folyamatosan járok orvosokhoz, endocrinológus, haematológus, szemészet, neurológia. Voltam Pesten is az Amerikai úti Idegtudományi Intézetben, meg egy csomó helyen. Lesz új koponya MR, ez már kontrasztos lesz. Lesz nyaki-gerinc MR.

Talán most kezd kiderülni az ok, egy ritka autoimmun betegség, de ennek bizonyításához kellenek még vizsgálatok. Le is vagyok törve rendesen, mert ez egy alattomos és ritka betegség, info sem nagyon van róla, az orvosok közül is kevesen ismerik. Devic neuromyelitis optica.

Szóval várom a fejleményeket. Pécsre kell majd mennem konzíliumra, ha megvan a nyaki MR, július első hetére kaptam időpontot (sürgősségivel).

Köszi az érdeklődést. Sajnos továbbra sem látok :(

2011. jún. 12. 13:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom ,hogy már nagyon régen volt, lehet nem is olvasod már,de ha mégis: mi lett veled végül?
2015. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, engem is érdekelne, hogy van-e esetleg javulás. Remélem, azóta kiderült, mi okozta a problémát.

20/L

2015. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!