Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy kell berakni a kontaktlen...

Hogy kell berakni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem kontaktlencséket és képtelen vagyok berakni... Alapból nem látom a különbséget, hogy mikor áll a helyes oldalán a lencse. Az eladó tegnap magyarázott valamit, hogy ilyen "U" alak meg olyan "U" alak, de nekem valahogy nem tűnik fel a különbség... A másik bajom, hogy ha már eljutok odáig, hogy szétfeszítem a szemem, benn van a lencse akkor meg az van, hogy kettőt pislogok és kiesik... Ez normális? A harmadik bajom pedig, hogy mikor kézmosás után megtörlöm a kezem mindig szöszös lesz. Tudtok boltot ahol szöszmentes törülközőt vagy kendőt vagy bármit lehet kapni?
2011. máj. 17. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Lencse szélén lehet látni hogy jól rakod e be vagy sem. Ha jó akkor az ujjadon a lencse az úgy néz ki, mintha rendesen körbe akarná fogni a szemed, ha rossz akkor pedig van egy kis "talpa". amúgy ha beteszed akkor érezni lehet, ha rossz, rettentően szúr.

Esetleg úgy nézheted meg a különbséget, hogy mindkettőt a kezedbe veszed, és Kifordítod őket, aztán ha az egyik jól másik rosszul van azt észre fogod venni.

Sajna képet nem találtam neten, hogy megmutassam a különbséget.

Törölköző: a folyadék, ha ráöntöd a lencsére (ami ugye addigra a kezedben van) leszedi a szöszöket. Nem szabad szárazon.

Hogy miért esik ki nemtudom. Rosszul teszed be. Vagy lehet rosszat vettél (nem megfelelő méret). Csak tippelek.

2011. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm válaszod! Ma visszamentem a helyre ahol vettem (ofotért), megmutatták megint,hogy tudom berakni, mondtak tippeket, hogy ha csak ilyen "szöszös" törülköző van otthon, akkor vegyek ilyen háztartási törlőkendőt az nem dzsuvásodik össze (és tényleg nem :D). Hát most még gyakorolgatom még csak 3. napja vettem meg őket, gondolom még kell idő mire megtanulom behelyezni.

2011. máj. 18. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
2012. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!