Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vásárlásra...

Kontaktlencse vásárlásra internetről?

Figyelt kérdés
Kezdő kontaktlencsés vagyok. Most napi lencsém lesz, de szerintem később úgyis áttérek havira. Az optikában fél évre 22 000 ft lenne... így neten szeretnék 8000ft-ért venni(tórikus lencse kell, tehát drágább). Nagyon gáz lenne, ha az optikus véleményét kikérdezném erről? Ráadásul fogalmam sincs, hogy milyen dioptriásak kellenek, mekkora a cilinder ,tengely stb, mert semmilyen papírom nincs erről. Vagy ez rajta lesz a napi lencsés dobozon, benne egy papíron vagy valahol? Vagy az optikustól kérdezzem meg? :S
2011. júl. 7. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem havim van, azon rajta van minden adat egy nyomtatott cédulán. Nézd meg a napid dobozát, hátha.
2011. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem tudom megnézni, 2-3 hét mire megjön, mivel tórikus, rendelni kellett. Megbízhatóak egyáltalán ezek a neten árusított kontaktlencsék? Csak olyan ciki lenne szerintem, ha megkérdezném az optikustól, hogy ugyan mondja már el az adatokat, mert nem szeretnék ilyen dög drágáért ebben a boltban vásárolni :D
2011. júl. 7. 11:58
 3/9 anonim válasza:
Hat semmi fele keppen nem tudod megrendelni a dioptria, a szem gorbulet es a kontaktlencseatmero adatai nelkul, mert teves adatokkal ha megrendeled serteni es irritalni fogja a szemedet. Es az is nagyon fontos, hogy az a tipusu lencse talaja a szemedet,ha nem olyan reg ota hasznalsz kontaktlencset akkor ajanlanam a: Aquvue hydraclear plust es a Air optix Aqua-t is, ezeknek magas a viztartalma es a szemed jobban fogja toleralni nem fog hamar kiszaradni es nem fogja serteni!foleg akkor nagyon fontos ha atakarsz terni havi lencsere! Nyugodtan bemehetsz egy optikaba es kikerheted a velemenyuket, nekik ez a dolguk es szivesen segitenek majd. Esetleg ezeknek a lencseknek is megtudhatod az arukat! Ha nem annyira surgos varhatsz egy picit a rendelessel, mert minden evben augusztus tajt a kontaktlencses cegek szoktak akciozni a lencsekre es meg olcsobbn jonnel ki es megfelelo lencsed is lenne! Ugyhogy szerintem ne menj bele egy internetes rendelesbe, mert ha megsem jo akkor mar reklamalni sem tudsz es kidobtd a penzt!inkabb fordits ra egy kis idot es legyen olyan lencsed amit az erre megfelelo szakemberek rendelnek meg!
2011. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Ja, igen, tényleg, látom, még nincs meg a napi lencséd.

Őszintén én félnék ezt netről rendelni, a szemet csak egyszer kell elszúrni, és egy életre megszívta az ember. :(

Egyébként ha mégis meg akarod próbálni, akkor a napi lencséddel (dobozával) menj be egy másik optikába megkérdezni, nem oda, ahol először rendelted, mert ott már ismernek, és így kínosabb lehet... :-/

De ha ennyire extra a lencseigény nálad, akkor nem biztos, hogy az interneten lesz pont olyan, ami kell.

2011. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most meg van rendelve két doboz napi lencse,Bausch&Lomb márkájú. Én csak azon gondolkodom, hogy később, ha havira átállok, akkor inkább neten veszem meg rögtön ezt a márkát és persze az adatok alapján, semmint optikában veszem meg háromszor annyi pénzért.
2011. júl. 7. 12:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Néztem interneten, elég sok helyen van olyan, amilyen nekem kell. Egyik ismerősöm amúgy netről szokott rendelni, neki eddig bevált.
2011. júl. 7. 12:32
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
én a www.yukka.hu -ról szoktam rendelni évek óta, még semmi problémám nem volt vele! sokféle lencse közül választhatom ki a nekem legmegfelelőbbet, míg az optikában mindig egy fajtát erőltetnek, gondolom amiből a legtöbb hasznot húzzák...
2011. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig netről rendelek. Sose volt semmi gondom vele.


[link]

Ezt az oldalt ajánlom mert itt a legolcsóbb szinte mindegyik fajta. De persze azért nézz meg más oldalakat is, na meg a postát is bele kell számolni, az is van ahol jóval több mint máshol.


A kontaktlencsék dobozán mindig ott van minden adat ami kell. Viszont ha optikában vizsgáltak akkor kellett hogy adjanak róla kis papírt is, ha nem akkor nyugodtan vissza is mehetsz és kérd el, megvan nekik gépben és kötelező is lenne papírt adniuk róla.


Tényleg nagy eltérések vannak, az én lencsém is 8700 ft lett volna, ez 2hetes. Neten meg 5400 ft csak. Nem mindegy.

2011. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
lencsebolt.hu nézz körül ezen az oldalon is. Itt csak 850 ft a szállítási költség és a lencsék is elég jó árban vannak.
2011. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!