Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés
2 éve vagyok szemüveges, és most kellene lencsét cserélni. Felvetettem szüleimnek, hogy mi lenne, ha lenne kontaktlencsém. Bele egyeztek, ha fél évente a felét én állom. Holnapig el kellene döntenem, hogy akarom e, vagy akkor inkább a szemüvegemben cseréljünk lencsét. Egyszerűen nem tudok dönteni. A kontaktlencsétől kicsit félek, hogy nem lesz jó, kellemetlen lesz stb. Ti mit választanátok?
2011. júl. 31. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Az ára miatt egyértelműen szemüveg.

Majd ha annyit fogok keresni, hogy nem számít majd zavaróan nagy kiadásnak, akkor szemüvegem és kontaklencsém is lesz, addig csak a szemüveg.

22l

2011. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekem épp a pénz miatt nincs új szemüvegem, minimum 50ezerbe kerülne mert erős lencse kell.

Így netről kb. fél-1 évente rendelek 6 darabos lencsét ami összesen 10-11ezer, nem hordom mindennap csak ha szükséges, egyébként pedig elvagyok a régi gyenge széteső szemüvegemben, monitort nézni jó.

2011. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy kontaktlencse mellett kell legyen szemüveged is!

Ha nem változott sokat a szemed, tehát még tulajdonképpen hordható a szemüveged, akkor jó, de különben mindkettőre szükséged van.


Egyébként én pár éve váltottam kontaktlencsére, és bejött.


Nekem nem a doki rakta be, hanem én magamnak, csak segítettek tanáccsal, és figyelték, mit csinálok.

2011. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szóval. Először is köszi a válaszokat, egyértelműen ha a ti válaszaitokat nézném, a kontaktlencsét választanám. Ma voltam próbálni lencsét. Röviden: Nagyon kellemetlen volt, nagyon nehezen ment, könnyeztem, taknyom eleredt stb. 3 órán keresztül voltam benn, míg ki derült, hogy ez a lencse nekem nem jó, csak speciális lencse lesz majd VALÓSZÍNŰLEG jó, de az majd csak szeptember elején lesz. Szóval 3 órát szenvedtem a semmiért. Eléggé kiábrándultam. Szeretnék kontaktlencsét, de nagyon sokat szenvedtem...Megpróbálom nem feladni.
2011. aug. 1. 17:22
 15/19 anonim ***** válasza:
megszokodmajd és jobb lesz semmibaj sem lesz csak rákell jönn ia fortéjokra:) nekem nicnsen szemüvegem csak lencsét hordok:) nekem jó mindenhez:D
2011. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Milyen? Speciális méretű, cilinderes?
2011. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire emlékszem, hogy csak 0,75 cilinderes van, és nekem feles kéne. Vagy fordítva. Valami hasonló.
2011. aug. 1. 17:44
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor talán az a gond hogy alapjáraton tórikus kontaktlencsékből nem gyártanak feleset, csak 0.25, 0.75, olyan nincs hogy 0.50, külön gyártatni lehet de az jóval drágább. Hát ez nem túl jó. Bár nem értem, mert nekem is cilinderes kellene a vizsgálat szerint, de ennek ellenére nem azt hordok hanem sima dioptriásat, és ezzel is majdnem hogy tökéletesen látok. Cilinderessel jobban látnék persze, de annyira nem jelentős a különbség.

Egyébként szerintem normális hogy első alkalommal folyik könnyed, taknyod, minden, nálam is így volt. Hozzá kell szokni, mint mindenhez. Mindenképp jobb a kontaktlencse. De esetedben azt hiszem nagyon drága dolog lenne.

2011. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Milyen szemüveget hordasz?

Egyszer nekem cilinderes szemüveget írtak fel, mert a szemvizsgálat szerint az kellett volna, de 1 hét után alig láttam valamit és folyton fájt a fejem, végül kiderült, hogy nem bírja a szemem és le kellett cserélni.

Lencsénél is hiába mondják, hogy cilinderes kell, lehet jó lesz a sima is. Első alkalommal pedig nem a cilinder hiányától sz@r, hanem mert egy idegen test van a szemedben.

2011. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!