Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem tudom, hogy hogy vegyem...

Nem tudom, hogy hogy vegyem rá a szüleimet! (? )

Figyelt kérdés
12 éves szemüveges lány vagyok. És utálom a szemüvegem! Nem azért mert cikinek érzem, ez nem így van. Hanem azért, mert úgy érzem korlátoz, és amit a legjobban utálok, hogy mindentől koszos lesz, és az nagyon tud idegesíteni, hogyha állandóan foltokat látok a lencséimen. Van spré, törlőkendő, de egyik se jó. Kontaklencsét szeretnék, de félek megkérdezni, mert drága. Az mitől függ, hogy milyen időközönként kell cserélni?

2012. jún. 21. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A szülőket nem rávenni kell, hanem őszintén elmondani nekik ezt, hogy mit szeretnél. Aztán ha nincs rá pénz akkor megérted hogy nem lehet egyelőre... bár annyira nem drága, pl. az enyém netről rendelve havonta 2000 ft.

12 évesen még annyira nem szokták pártolni a dolgot az orvosok sem egyébként, mert ehhez megfelelő higiénia kell és odafigyelés.

2012. jún. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én biztos nem tudtam volna rávenni a szüleimet hogy fizessék a kontaktlencsémet.

Már nagykorú vagyok és van némi jövedelmem, ebből finanszírozom magamnak.

Nekem 3 hónapra 10.000ft a kontaktlencse+folyadék, tehát 3.333ft havonta és ez nem a legolcsóbb.


Amikor mondtam anyámnak hogy kontaktlencsét szeretnék és megyek vizsgálatra akkor elég mérges volt. Még most se örül neki hogy használom.

2012. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!