Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon rossz a szemem, rövidlá...

Nagyon rossz a szemem, rövidlátó vagyok. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Már annyira rossz,hogy van,hogy a boltban nem ismerem fel egy ismerősöm,vagy családtagom,csak homályosan látok távolra.De nincs 20-30 ezrem a szemüvegre,viszont valami kéne,mert ez így nem állapot.Kb 3 méterre már csak homályosan látok. Van valami megoldás?
2012. szept. 29. 20:04
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Nekem mindig hordanom kéne ugyanis rövidlátó vagyok.És nem,nem igazán járok optikákban mert mint mondtam nincs rá pénzem,munka nélkül meg a semmiből előteremteni 10ezret sem könnyű...
2012. szept. 29. 21:58
 22/36 anonim ***** válasza:

Szemüveget 15.000ért is lehet csináltatni, sőt nekem 10.000ből is ki tudták volna hozni ha az akciós keretek közül választok.

A kontaktlencse egy évre kb 30-40ezer és mellette kell tartanod szemüveget is.

A lézeres látásjavítás 250e től kezdődik.


A szemüvegtől nem fog romlani a látásod ha olyat használsz amit orvos írt fel. Akinek romlott annak akkor is romlott volna ha nem használja, sőt még jobban. Ez segédeszköz. Nem javítja meg a látást csak segít hogy élesen láss.

Nekem már annyira gyenge a szemem hogy élesen még fél méterig se látok. Ha átnézek az utca másik oldalára akkor a házszámokat nem látom, arcokat nem ismerem fel. Ez -4.0 dioptria.

2012. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Egyébként a keret nekem drágább volt. Talán az ismerőseidtől is kérhetsz egy neked tetsző, használaton kívüli keretet és ha beviszed az optikába hogy csináljanak ebbe lencsét, ozt megúszhatod olcsón.
2012. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:

Sziasztok! Én a szemtorna mellett voksolok, mégpedig azért, mert a lányomnak elromlott a szeme és én sem voltam hajlandó szemüveget felíratni neki.Elkezdtem használtatni Vén Péter ( [link] vagy [link] javasolt szemgyakorlatokat (letöltöttem az oldalról: [link] és [link] és [link] Tedd ki a faladra és kövesd a gyakorlatokat. De ami a LEGFONTOSABB, higgy a gyógyulásodban. Nem holnap fog javulni a látásod, nem is 1 hónap múlva, hanem hosszabb idő, de ne add fel és minden nap mond el magadnak, s gondolj arra, hogy már javul a látásod. Én és a gyerekeim így gyógyulunk (ha ők is akarják persze).Sőt gyógynövényeket is használhatsz. Ha van interneted, nézz utána miket írnak, de a vérehulló fecskefüvet biztosan . Még most sok növényt tudsz a természetből beszerezni !

üdv és kitartást a gyógyuláshoz : Barbara

2012. okt. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Köszi Barbara! Nagyon sokat segítettél,hát rontani nem fognak ezek a dolgok a szememen,még ha mondjuk javítani sem szóval vesztenivalóm nincs:)!
2012. okt. 1. 04:42
 26/36 anonim ***** válasza:
Még egy tanács: az is segítene ha nem neteznél hajnali fél ötig ;)
2012. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Korán kelek ezért nézek mindig fel.Amúgy meg ez szerintem totál az én dolgom...
2012. okt. 2. 15:55
 28/36 anonim ***** válasza:
Ja igazad van, bocs hogy próbáltam tanácsot adni... A te szemed... Ha nem netezel ennyit akk a szemed is jobb lenne...
2012. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Hát az hogy 2 hete kb lett netem és netezek,nem hiszem,hogy ennyi idő alatt befolyásolta volna a szemem állapotát...:D mivel már egy éve alig látok.na de hát te biztos jobban tudod!
2012. okt. 3. 11:12
 30/36 anonim ***** válasza:

"Egy éve alig látok"

Ne haragudj, de nekem is 1,5 dioptriás szemüvegem van és ez azért elég messze van az alig látok kategóriától!!!

Vagy nagyon rosszul méred fel a helyzetet vagy valamit nagyon elmért az orvosod, amit nem hiszek.

2012. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!