Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse hosszabb szünet...

Kontaktlencse hosszabb szünet után (? )

Figyelt kérdés

Üdv!


2011 nyarán volt az Ofotértben egy kontaktlencse próba nevű akció. 3 hónapra elegendő kontaktlencsét, plusz ápolófolyadékot adtak, teljesen ingyen. A vizsgálattal együtt 15 ezer forintba került volna az egész mindenség, úgyhogy jó „vétel” volt, szerintem.


Namármost. Egyáltalán nem használtam ki, hogy lett nekem 3 havi lencsém. Egy párat használtam el, kb. 3-4-szer hordtam őket. Tök jó volt, hogy nem kellett a szemüvegemet állandóan feltolni az orromon (Olyan hülye orrformám van, hogy a szemüveg lecsúszik, és félig a keret felett nézek ki a fejemből. Emiatt is javasolta a szemészorvosom a kontaktlencsét.).

Viszont, mivel elég rosszak a szemeim (jobb: -6,25 + -0,25 cylinder, bal: ugyanaz, mint a jobb, csak -0,75-ös cylinderrel), ezért gondoltam arra, hogy legyőzve a szembenyúlási félszemet, és egyebeket, visszatérek a kontaktlencséhez.


És innen jön a kérdésem. :) Pesten volt a lencse próba megejtése. Tehát, ettől kezdve én ugye kontaktlencse viselő vagyok (most tekintsünk el attól, hogy egy beszari leányzó vagyok, meg hülye, és nem hordtam/hordom). Ha kapom magam, és elmegyek kontaktlencsét venni, de egy másik városa (vidék), akkor megint végigmennek rajtam a vizsgálatokkal, konkrétan próbalencsét is beraknak majd? A próbalencsét arra értem, hogyha a nő/férfi kitalálja, hogy melyik dioptria jó nekem (-6,00 lencséim vannak per pillanat), akkor azt a lencsét berakja nekem/berakom magamnak? Anno marhára idegesített, hogy ott csápolt körülöttem a nő (nagyon aranyos volt, bírtam meg minden, csak zavart, hogy néznek, ezért egy csomót bénáztam).


És még egy kérdés a kérdésben. :) Aki hord kontaktlencsét, az megírná, hogy 3 hónapra mennyibe fáj neki a lencse, plusz az ápolófolyadék? iWear lencséim vannak, és olyanokat szeretnék majd venni, mert nem volt vele problémám. Ja, és havi lencsére értem, de ha valaki 2 hetes lencsét hord, arról is szívesen olvasnék infót árilag. A napi lencse állítólag lenézi a csillagokat az égről, szóval azt meg sem merem kérdezni. :)


Előre is köszönöm a válasz(oka)t!



2013. ápr. 6. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Miután 2011-ben történt veled a kontaktlencsés dolog, az már mindenképpen rég volt. Újra át kell esned egy szemvizsgálaton és elképzelhető hogy újra átesel a próbalencsés macerán is.

Nekem volt iWear lencsém havi is meg napi is de nekem nagyon kiszáradt vele a szemem.

Miután sokszor poros munkát végzek átpártoltam a napi lencséhez, mert egyrészt a kosz miatt, másrészt én is alkalmilag hordom. Az árról annyit, hogy én Acuvue True Eye lencséket viselek napi verzióban, a boltokban 1 doboz 30 darabos kiszerelés 9000 Ft körül van,a webáruházban a 3x30db 17000 Ft, tehát igen derekas a különbség, mert boltban még 2 doboz se futja, ami a weben 3 doboz.

Egyébként emellett 6 havonta szorgosan eljárok ellenőriztetni, és emellett élvezem az alkalmi lehetőség szabadságát, mert én jól elvagyok a szemüveggel is, de ha szükséges a lencse is nagyon kényelmes.

2013. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp új vizsgálat kéne, és ott ajánlanak majd lencsét is, amiből kapsz próbalencsét. Tehát gondolom ugyanaz lesz mint már egyszer. Csak talán már ügyesebb leszel mert elsőre mindenki sokat bénázik:)

Az iwear lencse normális gyári neve Biofinity, netes árak itt: [link]

Ahogy látom neked a tórikus kell. 2x7000 ft 3 hónapra. Optikában persze drágább lesz az biztos. Folyadék sok féle van, én Rossmannosat használok, tökéletesen bevált 1200 ft-ért talán a legolcsóbb ami kapható.

2013. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!