Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályom van, meg...

Üvegtesti homályom van, meg lehet szokni? Pár hete vettem észre egy úszkáló foltot a szememben, már megnézettem szemésszel, mindent rendben találtak.

Figyelt kérdés
Azóta már egy vastag, ocsmány fonállá módosult. Már próbálgatok egy-két praktikát, hogy ne lássam, de pl. ha vezetéskor lenézek a sebességre majd fel, akkor szépen beúszik a látóterembe. Hozzá lehet ehhez szokni? Vagy egyszerűen életem végéig úgy kell mozgatnom a szemem, hogy ne legyen a látóteremben. Van olyan, aki már akkor se veszi észre, ha beúszik a látóterébe?

2013. ápr. 13. 21:40
1 2 3
 11/23 Snooch ***** válasza:

Igen, el. Bár tény, hogy évekbe tellett. Az elején konkrétan nem akartam kimenni nappal a házból sem, vagy ha mégis muszáj volt, akkor csak napszemüvegben, mert az csökkentette ugye a kontrasztokat, másak az 'arányok'. De ezt úgy értsd, hogy tényleg, ha tehettem, egy hétig se mentem ki a házból, a redőnyöket lehúztam.

Aztán nagy nehezen megbarátkoztam ezzel, elkezdtem kijárni, rendesen és akkor jöttem rá, hogy este másképp látom a fényeket. (a mai napig pl nem látom rendesen a kék neonfényű kiírásokat, akár ébresztő órákon vagy ha benzinkutaknál az árak kék neonnal vannak kiírva, elmosódik teljesen) Akkor meg este nem akartam kimenni, sötétedésre már pucoltam haza.

Erre megint ráment egy évem.

Végigjártam minden orvost, még speciális vérvételre is elmentem, mert valahol olvastam, hogy egy ritka vírusfertőzés is okozhat hasonló tüneteket.

Aztán a házidokim, aki pszichiáter is egyben megtanított az autogén tréningre, aminek a lényege, hogy megtanultam ellazítani magam és uralni a testem az agyammal.

Szó szerint az a lényeg, hogy meg kell tanulni nem látni őket, megtanítani az agynak túllátni rajtuk. Nehéz, de idővel és munkával meg lehet, gyakorolni kell, menni és nem figyelni rájuk, másra koncentrálni, nem tudatosítani az agyban, hogy ott vannak, úgy csinálni, mint ha ott se lennének.

Nagyon sok van nekem is tényleg, van köztük fekete is például, nem is egy, de nem látom már őket, csak ha eszembe jut, hogy jééé a homályaim és elkezdem figyelni őket, akkor meglátom hogy ott úszkálnak, de egyébként nem.

Picit olyan ez, mint amikor a gyengébb szemet az agy kikapcsolja és észre sem veszed, hogy azt nem használod.

Bár itt mindkét szemben vannak, de az agy meg tudja tanulni nem észrevenni őket, illetve ha beúsznak és olyan a felület, hogy mindenképpen látom, nem foglalkozom velük, elnézek gyorsan másfelé, akkor kiúsznak a képből és már nem is foglalkozom velük. Régen volt, hogy ha beszélgettem valakivel, ott láttam úszkálni őket az illető arcában, ilyenkor arra koncentráltam, amit mondott és idővel valahogy már nem láttam őket.

Azt is mondta az orvos, hogy akár próbáljam meg úgy felfogni, hogy többet látok a világból, nekem olyan mintáim vannak, amiket más nem lát. :)

Találni kell egy megközelítést, egy módszert, ami segít.

2013. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
De te milyen szintű romlást vettél észre ebben az egészben? Mert én napi szinten látom, hogy romlik. Munkádat el tudod megfelelően látni, nem zavar benne?
2013. jún. 14. 14:29
 13/23 Snooch ***** válasza:

Igen, mindent el tudok látni tőle, vezetek, fotózom, dolgozom, egyáltalán nem zavar már semmiben. Észre sem veszem már őket, valamelyik nap napszemüveg nélkül voltam kinn a napon, hunyorognom kellett és akkor láttam párat közülük, de egy vállrántással továbbléptem ezen és már ott sem voltak.

Nekem az első időkben rohamosan nőtt a számuk, duplázódott, triplázódott hetek alatt, most szerintem évek óta stagnál kb.

De komolyan meg lehet tanulni nem látni őket, ez olyan picit, mint amikor az agy képes arra, hogy a sokkal gyengébb szemet 'kikapcsolja'.

Engem ma már semmiben sem zavarnak. Egyébként anyukámnak kb. 40 éve vannak a szemében, csak ő addig nem is foglalkozott vele, hogy mi ez, amíg én nem mondtam, hogy én miket látok, erre mondta, hogy ja, ilyeneket ő is ezer éve és még mindig szemüveg nélkül olvas. ;)

Nagyon nehéz, én tudom, de akarni kell tudni együtt élni velük, másképp nem megy.

2013. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Snooch ***** válasza:

Teljesen ugyanezek a gondolataim voltak nekem is anno egyébként. Amikor kezdődött, akkor épp számítógépes munkám volt és minden nap csak azt néztem a monitoron, hogy épp mennyit látok, úristen az tegnap még nem volt ott, és pánikoltam, vert a víz, hogy ha ez ilyen mértékben halad, akkor pár hét alatt semmit nem fogok látni. Aztán vezettem hazafelé és egész úton szinte csak az eget bámultam, hogy épp most mennyit látok, milyeneket, görcsöltem, hogy mi lesz, ha egy nap már kocsiba sem tudok ülni tőlük, stb.

Szóval pontosan ugyanezen mentem én is keresztül és végtelenül el voltam keseredve, amennyi orvost én ezzel végigjártam és amennyi órát átbőgtem miatta, hogy mi lesz most velem...

Ez volt 2008-ban, azóta kutya bajom, adjon neked ez erőt! :)

2013. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem kb. akkora van a jobb szememben, hogy a fél látóteremet lefedi míg elúszkál. 14 évsen vettem észre kis pontokat, nem is foglalkoztam velük. MOst 2 évvel később dugig van a jobb szemem velük. Nyáron szinte utálok látni. Égre nézve nem elék, hogy szikrákat látok amig rohangálnak még ilyen férgeket is amik elég nagy kiterjedésűek a látótérben. :( Ez van, zavaró az tény.

Egyébként ha kialszom magam és nem vagyok feszült szinte észre sem veszem őket. Akkor még játszok is velük :)


De sokszor lesújtó érzés. Nekem még pluszba vibrál a látásom is majd 1 éve. Nincs oka, nem találtak semmit.


Reménykedem benne, mivel fiatal vagyok, hogy idővel találnak valami nem drasztikus, nem kockázatos és nem is túl drága megoldást. A lézeres eltávolításuk kockázat mentes, szinte 100%-os eredmény, de igen... egy műtét kb. 5000 amerikai dollár és csak Washington D.C.-ben végzik ma.

2013. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Snooch ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Szikrák nálam is vannak alkalmanként, főképp ha fáradtan ébredek vagy ha elaludtam a nyakam pl., így én azt kezdtem észrevenni, hogy lehet a nyaki keringéshez van köze.


Viszont a vibrálásnak semmi köze az üvegtesti homályokhoz. Én a helyedben annak járnék jobban utána, mert az nem fog elmúlni még akkor sem, ha megműtteted a homályokat, mert a kettő nem függ össze és kívülről nézve ez szerintem aggasztóbb, mint a homályok.

2014. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Snooch!

Voltam kivizsgálásokon. Neurológia- MR, CT, ideggyógyász, kardiológus. Mindenhol rendben találtak.


Bár kezdek én is nyaki gerinc problémákra gondolni.

2014. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Snooch ***** válasza:

Értem.


Akkor viszont egyre gondolunk, én mindig azt vettem észre az évek alatt, hogy amikor a nyakam rosszabb, akkor ezek a tünetek is fokozottabbak; én már régóta nyaki keringésre gyanakszom, 30 éves vagyok csak, de a nyakam évek óta recseg-ropog, fáj.

2014. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem most fül-orr-gégészeten mondták, hogy lehet a nyaki gerincemmel van a baj és nem a fülemmel, szememmel, agyammal. Rendes doki, mindent meg tudtam vele beszélni még azt is ami nem az ő hatásköre.

Üvegtesti homály, vibrálás, szemcsés látás főleg éjszaka, fülzúgás... hogy nem őrültem ezekbe még bele? :)


Üvegtesti homályokra reméljük pár éven belül lesz valami komoly, veszélytelen, 100%-os gyógymód, ami átlag embereknek is elérhető!

2014. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Szerintem itt csak a vitrektómia segíthet, en mar egyre közelebb állok a döntés meghozatalában. Szerencsémre erre az USA-ban is lesz lehetőségem. 1-2 millio forintot simán megér, ha megszabadulhatok ettől az őrülettol. Az elmúlt 1 évben egyetlen nap egyetlen percet se töltöttem úgy az utcán hogy ne idegesített volna.
2014. márc. 17. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!