Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályom van, meg...

Üvegtesti homályom van, meg lehet szokni? Pár hete vettem észre egy úszkáló foltot a szememben, már megnézettem szemésszel, mindent rendben találtak.

Figyelt kérdés
Azóta már egy vastag, ocsmány fonállá módosult. Már próbálgatok egy-két praktikát, hogy ne lássam, de pl. ha vezetéskor lenézek a sebességre majd fel, akkor szépen beúszik a látóterembe. Hozzá lehet ehhez szokni? Vagy egyszerűen életem végéig úgy kell mozgatnom a szemem, hogy ne legyen a látóteremben. Van olyan, aki már akkor se veszi észre, ha beúszik a látóterébe?

2013. ápr. 13. 21:40
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kb. én is így vagyok, de ugye tudod, hogy a vitrektómia sem 100%-os eredmény. Az hagyján, hogy maradhatnak a szemedben, de rosszabb esetben vakság a műtét következménye


Bár ez kegyetlen ami a látóteremben lezajlik.... miért van ez?

2014. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Snooch ***** válasza:

Vitrektómiával azért vigyázni kell. Egy barátomnak épp most csinálták, bár más okból és nagyon rossz maga a műtét is, a posztoperatív rész is, és neki sem hozott teljes gyógyulást a saját problémájában.

Én még mindig úgy látom, hogy nagyobb a veszélye és több vele a macera, mint a várható javulás mértéke. (azt nem is említve, hogy a műtét után nő a szürke és zöld homály megjelenésének esélye).

2014. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta megcsinaltattad a műtétet? Vagy találtál rá egyéb megoldást?
nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!