Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse először optikábó...

Kontaktlencse először optikából, majd az internetről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éve vagyok szemüveges, viszont idén úgy döntöttem, hogy váltok kontaktlencsére. Voltam is egy helyi (magán) Optikába. Ott csináltattam az utolsó két szemüvegemet, így kézenfekvő volt, hogy kontaktlencsét is ott fogok. Bemértük a szemem, megrendeltük a próbalencsét. Ha beválik, akkor rendelek három hónapra való adagot. Viszont most nézegettem a neten, hogy jóval olcsóbban tudom megrendelni különböző webshopokból, ugyanazt a kontaktlencsét. Viszont ilyenkor ti hova jártok szemvizsgálatra? Mert azért gondolom félévente-évente jó elmenni és újra beméretni. Viszont az elég gáz, ha ugyanoda mennék, nem? Mert h veszi ki magát, h netről rendelek, aztán meg hozzájuk megyek vizsgálatra?

2013. ápr. 29. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Közük nincs hozzá, hogy hol rendeled a lencséidet. Szóval nem gáz egyáltalán.

Én 5 éve hordok kontaktlencsét, és évente megyek vizsgálatra, akkor amikor ingyenes éppen. A lencséket mindig netről rendelem.

2013. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én kb 4 éve használok lencsét. Az mostani féléves adagomat én is netről rendeltem. A következő előtt viszont nekem is vissza kell mennem megnézetni, mert kül lehet, hogy nem lesz jó. Ha megkérdeznék, akkor meg azt is lehetne mondani, hogy nem mindennap hordom azt kész, de úgyse fogják. Viszont én azon is gondolkodtam, hogy sima szemésznél is meglehetne nézetni, eddig úgy is mindig ugyanaz a dioptria kellett, mint a szemüvegnél. Amúgy átérzem a helyzeted, én is gondolkodtam ezen, de rájöttem, hogy nem érdekel.
2013. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!