Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nehéz betenni/kivenni a...

Nehéz betenni/kivenni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, az elején szokatlan lehet, de gyakorlás után már könnyű, főleg ha mindig ugyanolyan lencsét használsz.
2013. jún. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3. alkalommal már nem
2013. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
elsőre igen főleg a betéttel mivel reflexből csukjuk a szemünket. De kis gyakorlással gyorsan megy. Édesanyám azóta használ lencsét mióta bejött Magyarországra tükör nélkül teszi, veszi. Én ezt láttam mindig aztán amikor én mentem elsőre próbálni meg voltam lepödve hogy nekem fél óra volt mire sikerült betennem.
2013. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem, amikor ott voltam a próba viselésen (igen, olyan is van), akkor kb háromnegyed órán át bajlódtam vele. Addig nem lehet elvinnem, amíg nem sikerül legalább 1× betenni mindkettőt. Utána második alkalommal kb 20 perc volt az egyik a második viszont 4 perc alatt sikerült. Rettentően dühös voltam magamra. Ha elsajátítod a technikát és kikapcsolod magadban ezt a reflexet, akkor csak pár másodperc és kész.
2013. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Bocsi egy T-vel többet irtam véletlenül:))) Természetesen betétel akart lenni.
2013. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még emlékszem, hogy amikor 14 éve megkaptam, akkor negyed órával hamarabb keltem, az asztalomon be volt állítva kis tükör, "terítő", zsepik... a kontaktológus mondta, hogy "meg kell teríteni" és úgy berakni.

Most fél perc alatt félálomban berakom a fürdőszobában a mosdókagylónál ahol ugyan van tükör, na de lencse nélkül nem látok el odáig. A bal berakását már látom. :)

Kivenni még könnyebb, ahhoz még az elején se kell tükör, a szemed megtalálod és érzed, mikor "jön ki".

2013. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlás kérdése!


Nekem az első berakás egy szembe kb. 3/4 óra volt, ugyan így a másikkal is mert mindig becsuktam hamarabb a szemem és kipislogtam a lencsét.


De most már rájöttem, hogy szorosan le kell fogni a szempillákat és kitartani, hogy nem pislogjak, így már kb. 30-60 másodperc alatt meg van a 2 berakása. :)

2013. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Eleinte tényleg nagyon nehéz, rengeteget kell gyakorolni, hogy sikerüljön. Viszont, mikor már be tudod tenni kevesebb idő alatt, akkor rá lehet jönni, sokkal praktikusabb a kontaklencsében lenni, mint szemüvegben.
2013. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Anonymus.lány válasza:
én még nem próbáltam, de tesómnak van, ő minden reggel és este ki-be teszi minden gond nélkül
2013. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Anonymus.lány válasza:

ja, és nem tudom hogy vagytok vele, de az én tesókám valahogy kifordítja a szemét, nagyon felfelé néz, csak a fehér részét látom e szemének

furi és ijesztő

2013. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!