Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pillanatnyi vakság? Nemrégiben...

Pillanatnyi vakság? Nemrégiben iskolába menet buszon utaztam

Figyelt kérdés

És egyik percről a másikra rosszul lettem és fokozatosan kezdtett "romlani" a látásom 1-2 percig nem láttam, majd fokozatosan visszatért a látásom és kiélesedett a kép és a rosszullét is elmúlt, mintha mise történt volna. Aki tud erre magyarázatot irni az pls írjon!!


15 f


2009. nov. 12. 15:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom tavaly tesi órán szólt a tanárnak, hogy rosszul van, a tanárt először nem nagyon érdekelte, meg mi is csak röhögtünk, hogy jól ki akar maradni a talajgyakorlatokból. Aztán elkezdett szédelegni, addigra a tanár már ott volt, mert a gyerek elájult. Végül is kihagyta a tesi órát, de evett közben, mert ettől is valószínű lehet. Reggel gyakran úgy mennek el az emberek otthonról, hogy nem esznek semmit, és előfordulhat az ilyesmi.
2009. nov. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
nekemis volt ilyen, mikor vérvételen voltam aztán rögtön elszívtam 2 cigit....na a vérnyomásom úgy leesett h ugyanez volt velemis, csak nekem leis kellett ülnöm ahhoz h rendbejöjjek, mert különben ott helyben elájultam volna.
2009. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)^^
2009. nov. 12. 16:39
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

8.os koromban 12perces futást kellett jegyre produkálni. kiskoromba asztmás voltam de elvileg kigyógyultam belőle, vérnyomásom alacsony, 100/60 maximum 118/79 ha éppen gyorsabban lépkedek ami fél perc múlva 110/73-ra megy le. nyugalmi állapotban marad az első érték. nagyon sűrűn fáj a fejem, lehet migrénes is vagyok, mert a sima gyógyszer nem segít, de erről sincs papírom. szóval a kórisme megvolt. futás közben arra lettem figyelmes, hogy nem hallottam a többieket futni, síri csend lett a fejemben. ahogy léptem abban az ütemben lett sötét egy pillanatnyi másodpercre. majd ahogy dobogott a szívem úgy kezdett elmenni a látásom. egyszer semmit nem láttam és nem is hallottam és úgy futottam tovább. kitártam a karom, mert a tesiterem oszlopos volt így egy ilyen vasoszlopban megkapaszkodtam. arra keltem fel, hogy fekszek a földön, mindenki ott van tőlem 10méter távolságban és senki nem jött segíteni. azóta nem tudok futni, mert amikor ez az eset volt akkor is légszomjam volt, tehát egy kör futás egy kör séta, így mái napig nem futok. asztmát nem vizsgáltattam magamon, de szerintem érdeklődd meg az orvosodtól, mert inkább vizsgáljanak meg vagy mondják el hogy mi miért és mitől van, minthogy többel kösd be. én nem mentem el pedig kellett volna, így a sportot is abba kellett hagynom pedig versenyre is jártam.

18l

2009. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
értem köszi a tanácsot:)
2009. nov. 12. 17:43
 16/22 anonim válasza:
100%
Velem is ugyanez szokott lenni, csak nekem valahogy még zúg vagy nem tom mit csinál az agyam.:Sés háttérzajként hallom, h beszélnek a buszon. és nem tudtam, h hol kell leszállni, mert nem láttam semmit, csak szürkeséget...azt hittem, fent maradok a buszon végül pont a megálló előtt kezdett visszatérni a látásom..és hazatántorogtam:Svelem akkor szokott ilyen lenni, h ha állok
2009. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én is álltam a buszon, akk ez ugyanaz mint az én esetem.
2009. nov. 12. 19:13
 18/22 anonim válasza:
100%
Én 16 éves vagyok nekem is szokott ilyen lenni ha pl. TV nézek 2 órája majd anyu hív én felpattanok és énelöttem is elsötétedid a világ de nekem ilyen 10-15 másodpercre... elmondtam anyunak és azt mondta hogy ez azért van mert hogy most növök és ez természetes dolog...
2009. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16:54es vagyok :)

ami buszon szokott történni, ha kint esik az eső és a buszban párás a levegő, akkor mikor kanyarodik a busz akkor hagy el az erőm, akkor szokott rosszullét környékezni: szédülés, hányinger stb.

2009. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

én életemben egyszer ájultam el, de ugyanezt éreztem kb. csak nekem ilyen fekete körök is jöttek és úgy sötétült el fokozatosan. aztán dirr:D

ja és hányingerem is volt

2009. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!