Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy pl:...

Mitől lehet az, hogy pl: megyek az utcán és látok valamit és akkor nekem olyan érzésem van mintha én azt a pillanatnyi jelenetet láttam volna már valamikor? Sajnos ennél jobban nem tudom leírni mert én se teljesen értem!

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt hívják déja vu-nek (dézsavü)

Asszem

És pont tegnap magyarázta el nekem a húgom,hogy ez azért van,mert az adott jelenetet egyszer valamikor már megálmodtuk,pontosan ugyanúgy,csak épp nem emlékszünk rá,tudniillik egy éjszaka alatt általában 5-6 álmot is látunk,de maximum kettőre vagyunk képesek emlékezni.

Fogalmam sincs,hogy ebből végülis mennyi igaz,de hihetőnek is tűnhet akár...

2009. okt. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerős ez a dejavu érzés,mintha egyszer már megtörtént volna,átéltük volna azt a pár pillanatot.Hogy mitől lehet,arra nem hiszem,hogy van tudományos válasz,de az tuti,hogy majdnem mindenkivel előfordult már.
2009. okt. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én személy szerint nap, mint nap szembesülök ezzel a dezsavü érzéssel és néha már kezd zavarbaejtő lenni...főleg mikor suliban vagyok...gondolom ez azért is lehet, mert ott szinte minden nap ugyanaz történik és kb ugyanazokat az eseményeket élem meg :D Jobbat nem tudok erre mondani
2009. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
addig örülj, amíg nincsenek olyan többperces dejavuim, mint nekem vannak olykor. hirtelen elkezdődik, de sehogysincs vége, minden újabb mozdulat, kép, hang újabb dejavuket ébreszt, olyan, mintha zuhannál valami folyosóba, és NINCS VÉGE... volt már, hogy kétségbeesetten a fejemhez kapva kiabálni kezdtem, hogy "szűnj már meg, szűnj már meg!!" :D nagyon megijedtem, azt hittem, örökre így maradok...
2009. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az előző életünkben már megtörtént velünk, aztán néha bevillannak a képek.
2009. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ezt az előző életedre is lehet fogni:Dhátha akkor már megtörtént Veled,már ha hiszel az ilyesmiben
2010. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!