Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet rögtön kontaktlencsém,...

Lehet rögtön kontaktlencsém, vagy előbb szemüveg kell?

Figyelt kérdés

Valószínűleg szemüveges leszek, de nem vagyok benne biztos, hogy azt szeretnék, inkább kontaktlencsét. De lehet rögtön azt kérni, vagy azt fogják mondani, hogy előbb mondjuk egy évig hordjak szemüveget?

15/L



2014. máj. 5. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy orvosilag lehetséges-e, de mindenképpen jó lenne, ha lenne egy szemüveged IS. A kontaktlencsét nem bírja tartósan a szem, amíg "kezdő" vagy, illetve egy csomóféle baleset előfordulhat vele: por megy alá, kitörlöd véletlenül a szemedből, kiszárad a szemed tőle, bármi. És akkor utcai körülmények között nem tudod könnyen letisztítani, cserélni. Ilyen helyzetekre szemüveg kell.
2014. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet elsőre kontaktlencséd is ha neked az kell. Szerintem semmi szükség a szemüvegre, nekem van ugyan, de sose vettem fel, feleslegesen kiadtam rá több mint 30ezret. 5 éve van kontaktlencsém kb, gond még nem volt vele, szóval szemüveg sose kellett.
2014. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért mert másnak nem volt gond, még kell szemüveg. Bár függ a dioptriától, hiszen -1 alatt még bőven el lehet tájékozodni.

De pl. nekem -3,25 van, így kell a szemüveg is, elég egy szemgyulladás, és akkor kb. maradhatok itthon szemüveg nélkül :D

2014. máj. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, én rögtön kontakt lencsét szerettem volna, de az orvos azt mondta,hogy előtte kell szemüveg minimum egy évig. Elmagyarázta,hogy ha éppen nem teszem be a lencsét, vagy begyullad a szeme vagy bármi okból nem tudom betenni a kontakt lencsét akkor ot a szemüveg, amit fel kell venni!
2014. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, nekem szemgyulladásom sose volt még, arra azért oda lehet figyelni szerintem, ok nélkül nem alakul ki ilyesmi.

Minden más esetben meg lehet kontaktlencsét hordani. Továbbra is azt mondom hogy felesleges a szemüveg ha valaki úgysem hordja majd.

2014. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem szemgyulladás, de pl. én múltkor kórházba kerültem úgy, hogy vagy aludtam, vagy kezeltek. Tehát akkor csak szemüveg jöhetett szóba, mert az én lencsémben bár lehet aludni max 6 éjszakát, de nagyon kellemetlen.
2014. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért a szem gyulladása nemcsak igénytelenség miatt következhet be, ez egyéni érzékenység kérdése is nagyon erősen. Az én szemem pl nem bírta 8 óránál tovább a kontaktlencsét sosem, pedig kifejezetten jó lencséket hordtam. Most már nem is bírom hordani. 4 évet hordtam és ennyi volt.

Szóval kell az a szemüveg, de azt hiszem, hogy valamelyik előző meg is adta a választ, amit a kérdező hallani akart, ezek szerint nem is lehet rögtön kontaktlencse...

2014. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De lehet rögtön kontaktlencse, senki nem köteles egy kontaktlencse alkalmassági vizsgálat után bármit is venni, viszont kap egy pár próbalencsét amit hordhat egy hónapig. Utána meg azt rendel amit akar, ott ahol akar. Nem köteleznek senkit szemüveg vásárlására ha nem azt akar.
2014. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetesen, saját felelősségre bárki olyan hülyeséget csinál magával, amit csak akar. De nem biztos, hogy ajánlatos a szemész ajánlása ellenében menni.
2014. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!