Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok úszkáló foltokat,...

Miért látok úszkáló foltokat, "kukacokat"?

Figyelt kérdés
Elég sok foltot, különböző alakú fonal-szerű dolgokat látok, főleg hogyha monitor előtt ülök, vagy erős fénybe nézek. (sötétben nem látom őket) Szemésznél voltam, azt mondta semmi problámát nem lát, meg hogy ez rövidlátóknál előfordul, de rendkívül zavaró. Emellett néha mintha felvillanó kis pontokat is látnék (ebbe nem vagyok biztos, lehet hogy csak beképzelem, de lehet hogy nem). Mitől lehet ez és lehet-e tenni vmit ellene?
2009. dec. 29. 10:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Ezek a fehérjesejtek, amik a szemeden "közlekednek", koszok. Leginkább akkor lehet pl látni, ha a tiszta égbe nézel, vezetsz, vagy igen, monitort nézel, mert nem mozog a szem, nem pislogsz annyit, tehát nem is mossa le a könnyed elég gyakran. Használj szemcseppet, de eltűnni nem fognak, ez tényleg normális.
2009. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Én buborékokat látok. Van mikor egyenként esnek le, de legtöbbször nagy foltba vannak csoportosulva, és szintén akkor, ha fényben vagyok. Nagyon zavaró tud lenni, de nálam sem találtak problémát. Jó lenne valami megoldás rá :)
2009. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is látok ilyeneket. AKkor normális vagyok :D Sosem értettem mi ez, de úgy látszik nincs vele gond. Nevetni fogsz. Mikor kicsi voltam "tetriszeztem" velük. Mert ugye amerre mozog a szem, arra mennek ezek is xD
2009. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

:D:D:D:D:D:D:D:D

Én is mindig látom ezeket, kiskoromban is láttam, és én akkor azt képzeltem, hogy ez egy különleges képesség, és látom a levegőben lévő baktériumokat és vírusokat.

Most is látom amúgy, és én is szoktam olyan felvillanó kis pontokat látni. Én arra gondoltam, hogy az alacsony vérnyomásom miatt van ez.

2009. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

dejó :D

már azt hittem nekem van problémám :D amikor kicsi voltam, én is azt hittem, hogy látam a bacikat meg a vírusokat :)

2009. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is látok ugyanilyeneket már gyerekkorom óta,kivizsgáltattam a szemem,semmi szemproblámám nincs,a doki azt mondta normális,van valami tudományos magyarázata,csak már elefejtettem,hogy mi is az pontosan(valamik,valami folyadék, nem szívódtak fel teljesen születés után az üvegtesten a szemben).tenni nem igazán lehet ellene,én már megszoktam,észre se veszem csak ha nagyon rákoncentrálok.Örülök,hogy ezek szerint nemcsak én vagyok így ezzel.
2009. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Most mondhatnám hogy megnyugtat hogy nem vagyok a problémával egyedül, de inkább együttérzek azokkal akik szintén látnak ilyen dolgokat. Nekem az a furcsa hogy gyakorlatilag egyik napról a másikra alakultak ki, és azóta mindíg látom őket. Interneten alaposan utánajárva olvastam egy bizonyos "üvegtesti homály"-ról, valószínű vmi olyasmi lehet nekem is. Csak idegesít, jó lenne tudni hogy lehet-e ellene tenni vmit.
2009. dec. 29. 15:02
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy mondják szépen, hogy sejtek vannak a csarnokvizedben és azokat látod néha "ellebegni".
2009. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
igen,nekem kis ez volt rá a diagnózis.utolsóelőtti voltam
2009. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
ja,és nem lehet tenni semmit,esetleg valami műtétet magyarázott a doki,de az engem már nem érdekelt,mert ilyen apróság miatt nem piszkáltatok bele az egészéges szemembe.
2009. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!