Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok úszkáló foltokat,...

Miért látok úszkáló foltokat, "kukacokat"?

Figyelt kérdés
Elég sok foltot, különböző alakú fonal-szerű dolgokat látok, főleg hogyha monitor előtt ülök, vagy erős fénybe nézek. (sötétben nem látom őket) Szemésznél voltam, azt mondta semmi problámát nem lát, meg hogy ez rövidlátóknál előfordul, de rendkívül zavaró. Emellett néha mintha felvillanó kis pontokat is látnék (ebbe nem vagyok biztos, lehet hogy csak beképzelem, de lehet hogy nem). Mitől lehet ez és lehet-e tenni vmit ellene?
2009. dec. 29. 10:36
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

istenem de jó ezeket olvasno!!!

azt hottem h bolond vagyok!!

na nekem ugy alakult hogy mandulamuetetme ota vannak ezek az uszkalo kukacok... (2007) es voltam szemorvosnal aki ugye semmit nem latott, és jol leoltott h csak beképzelem.. de hat azota is latom oket...

köszönöm, köszönöm mindenkinek aki irt hogy nem csak nekem van ilyen... :D

2013. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
Nekem kb 1 éve kezdődött egy vékony úszkáló csíkkal a bal szememben, majd 1 év elteltével most már ott tartok, hogy csatlakozott hozzá nem is kevés barátja és egész szép nagy csoportot alkotnak a bal szememben. Nagyon zavaró, mert rengeteget fókuszálok rájuk a szememmel és megfájdul tőle teljesen. Nekem az orvos azt mondta, hogy ne erőlködjek úgy a konditeremben mert, hogy ez attól alakult ki nekem valószínűleg és valamiféle hártya leválások vannak a szememben. Ezt pupilla tágítás és vizsgálatok után mondta.Most már a jobb szememben is felfedeztem csíkot úgyhogy nagyon jó érzés. Ez még nem lenne elég, de amit a kérdező említett a szikrázó fényeket, olyasmi van nekem is. Pl.: erős fénybe belenézek és utána átváltom a szememet egy sötét helyre akkor ott nem csak azt a sima foltot látom mint pl amikor a nap vagy valamiféle fény után lehet látni olyan elvakító foltot, hanem tényleg olyan mint valami kis, nagyon fényes villámok, erek. Azt hiszem jövőhéten elmegyek újra szemészetre mert nem tudom mit kezdjek, de elég bunkók ott ahova én járok meg nem nagyon érdekli őket a munka, azt látom csak végezzenek már legyen vége a napnak kb így állnak hozzá. Megmondom őszintén kicsit félek is mert nem szeretnék megvakulni ilyen fiatalon. 26F
2014. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Nekem pont ma volt ilyen féregszerű cucc a jobb szememben.Nem tudtam miatta olvasni, mert elmosta az a csík a betűket, nagyon zavaró volt, de pár perc alatt följebb úszott, majd teljesen eltűnt. A szemész mondta, hogy ez rövidlátóknál (én is az vagyok) normális, üvegtesti homálynak hívják. Itt egy oldal, elmagyarázzák, miért van: [link]


Nekem max. 15 perc alatt elmúlik, és csak egy van belőle az egyik szememben, de senki ne ijedjen meg, sajnos ez előfordul!

2014. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!