Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok úszkáló foltokat,...

Miért látok úszkáló foltokat, "kukacokat"?

Figyelt kérdés
Elég sok foltot, különböző alakú fonal-szerű dolgokat látok, főleg hogyha monitor előtt ülök, vagy erős fénybe nézek. (sötétben nem látom őket) Szemésznél voltam, azt mondta semmi problámát nem lát, meg hogy ez rövidlátóknál előfordul, de rendkívül zavaró. Emellett néha mintha felvillanó kis pontokat is látnék (ebbe nem vagyok biztos, lehet hogy csak beképzelem, de lehet hogy nem). Mitől lehet ez és lehet-e tenni vmit ellene?
2009. dec. 29. 10:36
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
Bocsi, egy helyen rifampicin-t írtam a riboflavin helyett. Természetesen a riboflavin-ról van szó, vagyis a B2-vitaminról.
2010. nov. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Uh, ez kimerítő volt. Köszönöm szépen! Nagy részéről amit leírtál már én is hallottam, mivel én is alaposan utánaolvastam azóta amióta megvannak a foltjaim. Nem tudom írtam-e, de többször is voltam szemésznél, mondhatni visszajáró vendég vagyok sajnos. Nézegette többször is a szememet, de azt mondta mindig hogy nem lát semmit, szóval valószínűleg nálam a 2. variáció van amit írtál. Retina vizsgálat az miből áll ha megkérdezhetem? Mert nekem csak a pupillámat vizsgálták eddig (pupilla oct), meg ugye a hagyományos belevilágítós módszerrel szokták nézegetni (a számolatlan szemnyomás-mérésről és látótér vizsgálatról nem is szólva, aminek valószínűleg nincs köze a foltokhoz, de mint talán írtam is sajnos a szemnyomásom is kicsit magas).
2010. nov. 17. 15:15
 23/33 anonim válasza:
Sajnos én nem vagyok szemorvos, így aztán nem is igazán tudom, hogy milyen is egy retinavizsgálat. De abban biztos vagyok, hogy mivel már sokszor látta a szemorvos a szemedet, tutira észrevette volna már, ha bármi baja lenne a retinádnak. Azt nem tudom, hogy a megnövekedett szem-belnyomás okozhat-e úszkáló foltokat, erről még nem hallottam. Nekem nem nézték meg, hogy az megnövekedett-e, de tervezem, hogy újból elmegyek szemorvoshoz, és majd részletesebb vizsgálatot kérek tőle. A megnövekedett szem-belnyomás jelenthet glaukómát, amit pl. pilokarpin-tartalmú szemcseppekkel szoktak kezelni, ha jól tudom. A glaukómának az a veszélye, hogy a megnövekedett nyomás következtében a szem hátsó részén levő idegek károsodnak, és végül akár vaksághoz is vezethet. Ezért veszélyes a kezeletlen magas szem-belnyomás. De szerintem neked ilyen bajod nincs, mert azt az orvos már észrevette volna, meg akkor fel is írt volna valamilyen készítményt a glaukóma kezelésére.
2010. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
Időközben sikerült találnom egy másik, a témával kapcsolatos hasznos weboldalt: [link]
2010. nov. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még egyszer a választ! Ahhoz képest hogy nem vagy szemorvos eléggé otthon vagy a témában. :) Nos, nekem a szemnyomásom évek óta magas kicsit, de mivel a látótér vizsgálaton mindig jó eredményeket produkálok, és a pupilla oct vizsgálatom is jó lett (eddig kétszer csináltak), ezért szemcseppet nem kaptam rá. Múltkor viszont a doki néni aki nézte a látóteremet kb. kínjában röhögött amikor mondtam Neki hogy már évek óta 21-22 körül van a szemnyomásom (úgy tudom max 20-ig ok). A másik doki meg azt mondta erre hogy valószínű azért magasabb mert vastagabb a pupillám és amiatt lehet. De mindegy, ez már nem tartozik a témához, lényeg hogy sajna sok gond van a szememmel és volt egy olyan időszakom amikor elég depis is voltam emiatt hetekig. De hát ez van, mást nem tudok tenni mint járok a szemészhez és hallgatok rá.
2010. nov. 19. 17:26
 26/33 anonim válasza:

1. válaszolónak: Fúúúúúúúúúúúúúúúúú...

Kösziiii!

Már azt hittem egy kicsit, hogy szemférgem van

2011. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
Nos nekem is ilyenek vannak. 2009 es a kérdésed, nos azóta mi a helyzet a homályaiddal? Több lett, kevesebb, ugyanannyi?
2012. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
Én régen láttam őket, aztán egy ideig nem, majd egyszer barátnőm mondta, hogy lát ilyeneket, belenéztem a kék égbe rákoncentráltam és azóta megint itt vannak :S
2012. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
27.-nek: Vannak még mindig sajnos, sokkal több mint akkor amikor a kérdést beírtam. Van hogy nem veszek róla tudomást (talán a megszokás miatt), akkor annyira nem zavar, viszont van amikor nagyon bosszantó. Sajnos ezzel már együtt kell élnem, jobb nem hiszem hogy lesz. :(
2012. aug. 6. 08:34
 30/33 Blur válasza:
Én is látom ezeket a foltokat és már nem tudtam mire véljem, de ahogy elnézem nem kell aggódnom mert nagy valószínűséggel természetes és sok embert érint.
2013. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!