Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse becsúszhat a...

A kontaktlencse becsúszhat a szemhéj alá?

Figyelt kérdés

Oda, ahol már ném érjük el.

Megdörzsöltem a szemem egy kicsit (szemhélyon keresztül), mert szúrt a lencse, s mikor kinyitottam a szemem már nem volt ott a lencse. Kerestem mindenhol, de nem találtam. Becsúszhatott valahova? Nem érzek semmi különöset, csak aggaszt, mert eddig mindig megkerült, ha kiesett.


2010. jan. 6. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Igen, becsúszhat. Egyik barátommal történt ez, de hidd el, azt éreznéd.
2010. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem csúszhat be. Legalábbis én így tudom. Biztosan kiesett.

Máskor, ha szúr a lencse, vedd ki és tisztítsd meg, mert dörzsölni nem nagyon szabadna.


Az Acuve oldalán is ez áll:


"HIEDELEM: A kontaktlencse becsúszhat a szem mögé.


TÉNY: Egyáltalán nem. Fizikailag lehetetlen, hogy a lencse becsússzon a szem mögé. A szemet ugyanis egy vékony membrán borítja, ami közvetlenül a szemhéj belsejéhez kapcsolódik, így a lencse nem tud elmozdulni a szem elülső felszínéről."

2010. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

16:22-es vagyok.


Szóval a fentiek szerint elvileg ilyen nem történhet meg. De ha mégis akkor tényleg éreznéd, ahoyg az első válaszoló is írta.

2010. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
szemhéj alá igenis becsúszhat ha vakarod a szemed, velem már előfordult és borzalmas. fáj, meg ijesztő h nehogy ottmaradjon és ki tudd szedni.
2010. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De teljesen a szem mögé is?

Szétfeszítettem ahogy tudtam, körülnéztem, tapogattam de semmi. Akkor se érzek semmit ha csak simán a helyén van. A lényeg, hogy a még úgy ahogy látható területen nincs. Akkor valószínű csak nem találom, jól elbújt a fürdőben, ugye?

2010. jan. 6. 16:31
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Becsúszhat, igen. Velem is történt ilyesmi, de én éreztem, hogy ott van, és addig "nyomogattam", meg dörzsöltem, míg végül annyi kicsúszott, hogy ki tudtam szedni.
2010. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És éreztél valamit utolsó?

Én semmit se érzek.

2010. jan. 6. 16:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezt írtam is. Olyan szúró érzés volt, tudod, mint mikor az érzed, hogy nem jó helyen van a lencse. Viszont ha neked semmi ilyesmi nincs, szerintem is csak kiesett, és még nem találtad meg.
2010. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem tud becsúszni és eltűnni, max. egy rész bejut a szemhéj alá, de ha ez történik, akkor az érzékelhető fájdalommal jár. Nyugi, tuti, hogy nincs "a szemed mögött", valószínűleg kiesett.
2010. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szemhéj mögé legfeljebb, a szem mögé nem, de akkor is nagyon kellemetlen... volt, amikor megijedtem, mert eltűnt a felső szemhéjam alatt, nekem az segített, hogy a lencseápoló folyadékból cseppentettem, és kicsit köröztem a szememmel a belső szemzug felé (az volt közelebb a lencséhez), így talán könnyebben "kiúszott"
2010. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!