Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók! Hány évesen...

Rövidlátók! Hány évesen kezdett el romlani a szemetek, most hány évesek vagytok és hány dioptriás?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, körülbelül másfél éve kezdett el romlani a szemem, tavaly nyár elején lett szemüvegem, akkor a jobb szemem -0.5, a bal pedig -0.75 dioptriás volt. Anyukámnak is körülbelül ennyi idősen kezdett el romlani a szeme.

Viszont nem hordtam a szemüvegem, mert utáltam, és most már nem is jó, mert abban sem látok élesen.

Most meg azt vettem észre, hogy megint romlott, a számítógép betűit körülbelül 55-60 cm-re látom élesen. Nemsokára megyünk szemészetre, szemvizsgálatra, meg új szemüveget íratni, viszont félek, hogy nagyon rossz a szemem.

Lehet, hogy buta kérdés, de aki körülbelül úgy lát, mint én, annak hány dioptriás a szeme?

Normális válaszokat várok.



2016. márc. 23. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is kb. 12 éves lehettem amikor kezdtem rövidlátó lenni. Mint kiderült, az iskolai tartós és erős stressz miatt romlott. -3 dioptriánál megállt a romlás. Majd kb. 35 évesen lézeres látásjavító műtéttel megszabadultam a szemüvegtől.

Van egy YouTube videó előadás a stressz okozta látásromlásról:

Barnai Roberto - Látásromlás, életlen látás, rövidlátás, távollátás, retina-leválás

https://www.youtube.com/watch?v=sfRYspd5vAI

(Elnézést kérek a forgalomdíjas internetezőktől de csak videóm van róla).

Valószínű abban a korban érzékeny a szem a tartós streszre.

2016. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 7 éves koromban kezdett el romlani a szemem. Félévente kellett járnom kontrollra, és szinte mindig kellett új szemüveg; lassan, de folyamatosan romlott a szemem. 23 éves korom tájékán a bal szemem -9,5, a jobb -8,5 dioptriás, és cilinderes is volt már, azóta viszont nem romlott. A doktornő, akihez mindvégig jártam tizensok éven keresztül, azt mondta, hogy ha megáll a testi növekedésem (25 éves korom körül), akkor valószínű, hogy a szemem romlása is megáll. Jelenleg 30 éves vagyok.

Voltam egy lézeres szemműtétekkel foglalkozó magánklinikán, ott azt mondták egy alapos vizsgálat után, hogy műthető a szemem, de ekkora dioptriát lenullázni nem tudnak. A leginkább az várható, hogy -3 körüli értéket tudnának elérni, de sok év múlva ez visszaromolhat -5 körülire.

Nálam ez öröklött dolog sajnos, nagyanyámnak és dédnagyapámnak is ugyanez volt a szemével.

2016. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan 11 évesen lehetett meg a szemüvegem, feles dioptriával.

Most a jobb -4,75, a bal pedig -3,75, kb 25-30 centit látok el nélküle.

2016. márc. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 12-13 évesen kellett szemüveg, és kb. addig romlott, amíg a testmagasságom nőtt. Most -1.75 dioptria kellene, hogy élesen lássak. Anyukám és a tesóm esetében ugyanígy volt, nekik egy kicsivel erősebb a szemüvegük.

2016. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

13 évre tippelek, viszont én nem vettem azonnal szemüveget, mert még iskolába jártam, és nem akartam, hogy cikizzenek miatta, így szemüveg hiányában nagyon sokat romlott. 17 éves koromban lett szemüvegem, most 19 vagyok. Én nem tudok pontos számot mondani, mert elfelejtettem mit mondtak, de 4-es vagy 5-ös. Viszont a jobb szemem rosszabb, mint a bal, igy nyilván a bal oldali kevesebb.


Na ezt a stressz dolgot még életemben nem hallottam! Érdekes. Úgy gondolom az én szemem a sok számítógépezéstől romolhatott meg, aztán lehet a stressz is közrejátszott.

2016. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

13 évesen lettem szemüveges, ekkor -1,75 és -2 volt a szemem.

Rengeteget olvastam, most pedig rengeteget dolgozok gépen.

Most 22 vagyok, az új szemüvegem -2,5 és -2,75 cylinderrel.

Műteni nem lehet még, tesóm 30 és őt se, mert még nem szült...

Amúgy 4-5 felett számít rossznak nagyon, az alatt egy szót nem szólnak, hogy hú. Fizetsz a szemüvegért, az ő érdekük, hogy kedvesek legyenek és hozzájuk járj :)

2016. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ezt nekem írtad (5. válaszoló vagyok), azt hiszem félreérted, én a suliba járó gyerekek miatt féltem, hogy cikizni fognak azért, mert van szemüvegem. Visszagondolva persze tudom, hogy hülye voltam.
2016. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, negyedikes koromból származik a legkorábbi olyan emlékem, hogy nem láttam jól a táblát. Évekig titkoltam, mert hülye voltam, aztán sokáig csak hébe-hóba hordtam a szemüvegemet. 28 éves vagyok, most -2.5 és és -3.25 dioptriásak a lencséim. Összehasonlítási alapnak írom, hogy karnyújtásnyi távolságból például a kérdésednek csak a címét látom szemüveg nélkül, kicsit homályos, de ki tudom venni a betűket. A kérdés szövegét csak sejtem így.
2016. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt azért felejtsük el, hogy a szemüveg hordása/nem hordása akár javítana, akár rontana a látáson. Semmi köze hozzá, ez egy optikai segédeszköz, se több, se kevesebb.

Akinek gyerekkorában elkezd romlani, annak mindig genetikai oka van, és addig fog romlani, amíg tovább nyúli a szemgolyó a fej növése miatt (vagyis kb 20-25 éves korig), akármit is csinál. Ez jellemzően 3-10 dioptria szokott lenni.

Tartós közeli fókuszálással (pl asztali számítógép) 10-20 év alatt lehet összeszedni a fentiektől függetlenül, így nullás szemmel is, kb -1 dioptriát. Notebook, tablet és pláne okostelefon súlyosbító eset, ott már 5 év is elég lehet ehhez.

2016. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a szemész, hogy nem kell hordani, csak ha úgy érzem, nem látok elég jól, mindegy, mit csinálok, addig romlik, amíg növök és kész.
2016. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!