Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most vásárolnék először...

Most vásárolnék először kontaktlencsét online. Hogyan?

Figyelt kérdés

A szemész így írta fel a paramétereket:

J: -2.0 -1.25 150fok

B: -1.75 -1.25 20fok

Görbületet nem adott meg, de oda írta a papírra, hogy a Biofinity toric márkájú lencsét ajánlja, amiből csak 8.7-es görbületűt találtam.(Valószínűleg ilyen görbület kellhet.) Átmérőt sem írt, de ennél a márkánál csak 14.50-es átmérő van. Nem lehet változtatni. Semmilyen más lencsét nem találtam, ahol ilyen részletesen meg lehetne adni a dioptriát+cilindert+tengelyt+görbületet+átmérőt. Akkor most a dioptriát összevonhatom a cilinderrel? Vagy csak ezt a Biofinity toricot rendelhetem? Ha lehet akkor inkább olcsóbbat rendelnék, mert találtam Biofinityt majdnem 2000Ft-tal olcsóbban, de nem tudok ilyen részletes leírást adni a lencse paramétereire. Mit csináljak?



2016. máj. 23. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Előbb írtam,mint gondolkodtam. :D Normál lencsék közt kerestem, mikor nekem tórikus kell. :D
2016. máj. 23. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem veszünk online kontaktlencsét, pláne nem ilyen fokú asztigmiára, mint ami neked van. Ha optikában szakember rendeli neked illesztés után, akkor is lehet, hogy 1szer, kétszer újra kell rendelni a próbalencsét, mert valami nem stimmel. Ne kísérletezz. Arról nem is beszélve, hogy messze nem az a tórikus kontaktlencsék paramétere, mint ami a szemüvegé.

Slattyogj el ez optikába és segítenek. :)

2016. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek

attól, hogy a szemész valamit felírt, még nem lesz viselhető a lencse....én pl csak 2 fajta lencsét birok elviselni, hiába hűdehiperszuperfacca egyéb lencsemárkák vannak, vagyis hordom az iWear/Biofinity-t haviban és Acuvee Moist-ot napiban, de pl a Bausch & Lomb lencse annyira elviselhetetlenül szúr, hogy használhatatlan számomra, pedig egy márkás lencse


kell betanítás, próba, az első adagot minden épeszű ember az optikában veszi

2016. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most a próbalencsémet használom, amit természetesen optikába, szemész rendelt. Voltam dioptria meghatározáson, betanításon, és két héttel a lencsehasználat megkezdése után kontrollvizsgálaton. Azért mentem szemészhez, mert tudtam, hogy szemüvegnél és kontaktlencsénél nem ugyan az a dioptria kell, meg persze, mert nem vagyok hülye és nem állok neki saját káromra kísérletezni. :)

Most már a próbalencse utáni 3 havi adagot rendeltem meg. És, hogy biztosra menjek, be is mentem az optikába egy screenshottal a rendelésről megkérdezni, hogy jó lesz-e. :D

2016. máj. 26. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lencséhez próba kell, néha több is, és betanítás. Adatok alapján találomra nem lehet lencsét rendelni. Akkor lehet ha már van egy ami bevált és azt rendeled újra. Szóval az elsőt optikában vedd, miután próbalencsét kaptál és az megfelelt. Van aki el sem tudja viselni a tórikusat, mert szédül benne meg hányingere van. Ez egész gyakori.
2016. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!! Ez a kérdésfeltevésből nem derült ki ;) Így rendben van :)

#5-ös vehetted volna a fáradtságot, hogy elolvasod a kérdező utolsó hozzászólását.

2016. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!