Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen hamar lehet megszokni...

Milyen hamar lehet megszokni a kontaktlencsét és mennyi ideig lehet első nap viselni?

Figyelt kérdés
Eddig szemüvegem volt, most kontaktlencsére váltok. A megszokásáról nem mondtak semmit, csak itthon jutott eszembe, hogy tuti nem lehet elsőre 8 órát hordani. Egyébként elsőre be- és ki tudtam venni, és mintha nem is lett volna benn.

2017. júl. 22. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először minél kevesebbet legyen bent, kb 1-2 órát, aztán fokozatosan egyre többet. Egy hét alaatt megszokod.


Mondjuk nekem első alkalommal sajnos bent kellett maradnia 6 órán keresztül, nem volt lehetőségem kivenni, másnapra kicsit be is dagadt a szemem, úgyhogy egy napig nem raktam be. Következő nap reggeltől délutánig volt bent, aztán reggeltől estig, tehát 4 nap alatt megszoktam.

Mondjuk ez kicsit extrémebb eset volt. :D

2017. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!