Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit takar a kontaktlencse...

Mit takar a kontaktlencse illesztés?

Figyelt kérdés
Betudom rakni a lencsét, tanítaniuk nem kell az optikában, de mit takar az illesztés? Minden lencsét fel kell próbálnom és megnézik?

2017. dec. 3. 17:31
 1/5 Metionin ***** válasza:
Nem, az kb. annyi hogy megvizsgálják a szemed és a megfelelő görbületű lencsét kiválasztják. Csak akkor kell többet felpróbálni ha az amit először adnak, nem jó. De nekem pl. látták hogy 8.6 a görbület, volt is olyan lencse, adtak, betettem, jó lesz, hazamentem.
2017. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De jó, köszi.

Ha most megyek először hozzájuk, lesz a számomra megfelelő lencséjük? Vagy először vizsgálat és utána rendelik (pár nap)? Hogy szokott lenni többségében?

2017. dec. 3. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Először megnézik milyen dioptriájú/görbületű a szemed, aztán kiválasztják a lencsét, ami jó lehet neked. A próbalencsére kell várni pár napot, hívnak ha megérkezett és mehetsz próbára. Nekem elsőre másfél órát volt bent, annyi idő alatt lehet érezni, ha kényelmetlen vagy ha nem jó. Nekem jó lett elsőre, és ezek után megrendelték a három havi adagomat. Ha esetleg nem lenne jó neked a próbalencse elsőre, akkor más fajtát rendelnek, és így tovább.
2017. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszönöm szépen.
2017. dec. 4. 12:22
 5/5 Metionin ***** válasza:
Gyakori görbületekből és dioptriákból van készleten, ha nincs akkor pár nap mire rendelnek. Én a próbalencsét egy hétig hordtam, utána kellett visszamenni.
2017. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!