Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok! Lehet b...

Színtévesztő vagyok! Lehet b jogsim?

Figyelt kérdés
Ma voltam házi orvosnál, nagyon normális velem, nem hiszem hogy kötekedne, de azt mondta nem tudja ide adni az alkalmasságit, menjek el egy szemészeti szak orvoshoz kérjek véleményt, nagyon parázok .
2018. márc. 9. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van rá esélyed hogy legyen,ne izgulj .
2018. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed. Hivatásos sofőr nem lehetsz.
2018. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz! Lehet!

Azt jegyezd meg, hogy a felső a zöld! :)

2018. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Régen csináltattam csak akkor más volt a házi orvosom akkor azt mondta b nél nem számit a szín tévesztés, hát remélem
2018. márc. 9. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet. Egyik barátom is színtévesztő, és van B jogsija.
2018. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

színtévesztés nem kizáró ok a jogosítványhoz, ha a háziorvos nem adja meg akkor mindenképp fellebezz, némelyik háziorvos istennek képzeli magát.


de az igaz sajnos hogy hivatásos sofőr nem lehetsz.

2018. márc. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szia! No para, lehet jogsid, az igaz, hogy hivatásos sofőr nem lehetsz.

Én is színtévesztő vagyok (zöld-piros), ami abban nyilvánul meg, hogy abban a könyvben nem látom mindegyik számot...

Ezen kívül természetesen a zöldet zöldnek, a pirosat pedig pirosnak látom, mind a lámpánál, mind pedig egy kábelkötegben pl.


Léteznek amúgy már spec. színszűrős szemüvegek is állítólag, mellyel már lehet hivatásos sofőr is valaki.

2018. márc. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a pirosat és a zöldet téveszted, akkor biztos nem.... lehetsz hivatásos.

Egyébként a doki pár pöttyös kártya után megmondja, hogy megkaphatod-e (szerintem igen), csak ne felejtsd el, hogy: "A Felső a ZÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖL---piros" :-)


Mint a versike:


Piros Sárga Zöld,

Ez a spárga-föld.


Zöld Sárga Piros,

Kölcsön nátha tilos!

2018. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem is akarok hivatásosat, b re van nagyon nagy szükségem ahoz hogy el tudjam tartani a családomat, hosszú történet de már külön utakon kell járjak és jogsi nélkül végem
2018. márc. 10. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen lehet! A férfiak 8%-a színtévesztő, mégsincsenek eltiltva a vezetéstől, ki is törne a forradalom ;)

A színtévesztésnek vannak különböző típusai, messze a leggyakoribb az ún. deuteranomália:

[link]


én amikor voltam egy távcsőszerű gépbe néztem és mondogatni kellett a látott kör színeit. A felső félör és az alsó félkör lehetett más színben és sötétségben is. nem az a lényeg, hogy mindet eltaláld, ne aggódj! ez alapján állapítható meg a színlátás zavarának típusa. a leggyakoribb deuteranomália-ra simán megy a b-s jogsi. Külföldön sok helyen a hivatásos is, nálunk még kissé konzervatívak.

2018. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!