Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátás öröklődik?

Tompalátás öröklődik?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább kialakul. Lásd google.
2018. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, mi az, sajnos :(

Tesómnak is ez van, egyikünknek se vették észre időben.

2018. márc. 24. 20:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy anyám vaksinak csúfolt a hátam mögött... Meg állandóan, hig
2018. márc. 24. 20:44
 4/5 A kérdező kommentje:

hogy "nem elég, hogy vak..."

A másik szemem teljesen tökéletes...

Aztán írták folyamatosan a +7-es szemüveget, amivel azt érték el, hogy az egyikben ablaküveg volt, a màsikban meg 3 centi vastag. 2 nap után el is görbült. Hiába mondtam, hogy semmi értelme a szemüvegnek, mert az a szemem szánomra "nem létezik". Meg semmit nem ér a szemüveg. Szerintem az volt a céljuk, hogy felírják jó pénzért, mert ilyen optikás orvosnál voltunk...

Köszönhetem a drága gyerekorvosnak és védőnőnek, akik 10!!!! évug b.. sz.. tak megnézni a szememet, és a sulis vizsgálatokat is elsummasztották.

De lehet vele teljes életet élni és ez az agy nagyszerű találmánya, hogy normális életed legyen. Mert egy szemmel is lehetég vezetni is.

Viszint a tesómnál is ugyanez van, cdak nem ilyen mértékű.

2018. márc. 24. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, öröklődik.


Apám tompalátó, én meg a féltestvérem is tompalátó. Elvileg 50% az esélye, hogy örökli a leszármazott.


Arra figyelj, ha lesz gyereked, akkor vidd minél előbb szemészhez, és ha azt mondja, hogy nincs baj, ne nyugodj bele. Vidd el akár fél évente is több szemészhez, hogy kizárhasd, hogy nincs baj. Akár egy szemtakarós játékkal is tesztelheted a kicsit, ha majd tud rendesebben beszélni (nekem így vette észre anyám 4 évesen).


Pont azért, mert tudjuk, hogy együtt lehet ezzel élni, de nem kellemes, esetenként zavaró. Nekem is nagy dioptria különbség van a két szemem között, úgy, hogy a jó szinte tökéletes.

2020. dec. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!