Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3xra kaptam árpát az elmúlt...

3xra kaptam árpát az elmúlt talán másfél hónapban és egyre durvább, mit tegyek?

Figyelt kérdés

yep.

előtte még életemben nem volt, kötőhártyagyulladásom is csak egyszer.

egy oldalon ( [link] ezt találtam(normál esetben nem mentem volna rá mert nem szoktam hinni az ilyeneknek de az árpára kiadta ezt is a gugli):


,,Akkor jelenik meg, ha szomorúságot, ellenérzést érzek valamivel vagy valakivel

kapcsolatban, vagy nem felel meg nekem az, amit, akit látok. Lehetséges, hogy

valamivel kapcsolatban egy embernek más a véleménye, mint nekem, esetleg

másképp csinál bizonyos dolgokat, mint én, és ez szálka a szememben. A

kötőhártya gyulladás és az árpa között az a különbség, hogy az árpa esetében

csúnyának látom az adott helyzetet. Ahelyett, hogy elfojtanám az érzéseimet, jobban teszem, ha kifejezem azokat,

mivel ezek újra és újra megjelenhetnek árpa formájában."


Teljesen tudok azonosulni a szöveggel, 2 hónapja vesztem össze eddigi legjobb barátnőmmel és azóta folyamatosan terrorizál az árpa.


első (jobb szememen alsó szemhélyon szempillám tövében) még nem volt semmi komoly, gyorsan kifakadt magától (miközben sírtam)

második (bal szemem felső szemhélyamon) már komolyabb volt, el mentem vele dokihoz, írt fel szemcseppet meg krémet amik első nap után már kifejtették a hatásuk, harmadnapra meg már nem is látszódott, ezért talán olyan 5. nap körültől már nem használtam őket, talán 1 hete volt ez, hogy abbahagytam a használatát, pedig a doki 10 napot jósolt az árpámnak, aztán ma megint kijött egy másik (bal szem alsó szemhély) és sokkal jobban fáj mint az előzők, ja és sem a csepp, sem a krém nem hat erre a 3.ra.

szóval, kérdéseim:


lehet hogy az oldalon írtak igazak?


lehet hogy fertőző ez más emberekre is, vagy csak én kapom el folyamatosan saját magamtól? (mert erről semmi normális infót nem találtam neten, doki meg nem mondott semmit)


hogy tudnám itthon kezelni?-mert nem olyan jó dolog kéthetente járni ezzel dokihoz


esetleg megtudnám szűntetni, hogy tuti biztos ne legyen többször?-vagy legalábbis ne ilyen rendszerességgel



2018. máj. 23. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A kérdés fele nem orvostudományra vonatkozó kérdés. Árpa nem jelenik meg a semmitől, főleg nem szomorúságtól. Ennyi erővel mindenki aki depressziós vagy rosszkedvű, annál megjelenne.


Ha az orvosi része érdekel, és nem a spirituális belemagyarázás, akkor az árpa egy gyulladás. Azt írják hogy cukorbetegeknél elég gyakran megjelenik (ez megint nem szomorúság-függő), illetve Wikiről idézve: "Az árpát kiválthatja a szegényes, egyoldalú étrend, a nem megfelelő higiénia, kialvatlanság, víz hiánya és a szem dörzsölése is" - tehát eléggé kézzelfogható és hétköznapi testi okai lehetnek, nem lelki.

2018. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!