Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi értelme van a színtévesztő...

Mi értelme van a színtévesztő szemüvegnek?

Figyelt kérdés

Vörös zöld színtévesztő vagyok.

Volt rajtam egy ilyen szemüveg,de alig láttam benne valamit.Az egész világ pirosnak látszik benne,a zöld viszont hófehérnek.A babos könyvben ki tudok olvasni a számokat vele,mivel világító fehér a zöld.De semmi más színt nem látok vele.Mindent pirosnak látok bent,kivéve a zöldet,ami fehér.De ugyan úgy piros a kék,a barna,a sárga,minden.Egy piros lencséjű szemüveg,piros bent minden,ráadásul alig rátok ki rajz,mert sötétebb egy napszemüvegnél.Szóval minden színt sokkal jobban látok nélküle mint vele.Még a zöldet sem zöldnek látom ebben a szemüvegben.

Mi értelme van?Miért ad ezért valaki 100 ezreket?Egy nagy átverés az egész,ráadásul még a színeket sem lehet látni benne.Meg sehol nem fofadják el alkalmasságin,ha valahol mégis,inkább jobb ha fel se vesszük,mert több kárt csinál,mint hasznot



2018. jún. 30. 00:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én már vagy két éve mondtam neki, hogy személyre szóló a szemüveg. :D
2018. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Mondjatok egy darab helyet,ahol használni tudnám!

Nem tudtok,mi?

2018. júl. 2. 14:33
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

A másnak megfelelő szemüveget? Otthon, sötétben, alváshoz.


Tizenkettedszer: SZEMÉLYRE SZABOTT A SZEMÜVEG!!! AMI MÁSNAK JÓ, AZ NEKED NEM!!!

2018. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Lol

Ha csináltatnék egyet magamnak,hol tudnám használni?Mire mennék vele?Semmire,mert kamu

2018. júl. 2. 15:51
 15/21 anonim válasza:

Ennek a szemüvegnek az az értelme, hogy eltolja a színspektrumot. Az ember szemében sokmillió kis csapocska

van, amik a fényt érzékelik. Igen ám, de mindegyik csak egy

bizonyos színösszetevőt. Vagy a pirosat, vagy a zöldet, vagy

a kéket. Ebből alkot az agy egy gyönyörű színes képet.

Viszont az izomról hallottál már? Tudod, neked is van.

Mi történik az izommal, ha nem használják? Leépül. Legyen-

gül az ember. Ha a szemek csapocskái nem kapnak megfelelő

ingereket, azok is "elhalnak". És onnantól már nem csak

színtévesztő lesz az ember, hanem színvak, ha pedig eset-

leg ez nem áll meg ott, akkor visszatérsz a nyolcvanas

évekhez, és onnantól már csak fekete fehéren fogsz látni,

esetleg csak vörösen, mint a terminator :)


Na ennyi értelme van annak a sz@*rnak.

2018. júl. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

"hol tudnám használni?Mire mennék vele?"

Na látod, ez a valós probléma, nem az, hogy a mások szemére igazított szemügével mit látsz.

2018. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Sztrogoff,már komolyan térden állva könyörgök neked,hogy írj egyetlen szituációt,ahol egy szememre igazított színtévesztő szemüvegnek hasznát venném.
2018. júl. 7. 18:49
 18/21 A kérdező kommentje:

#15

Azt mondod hogy ha nem hordok ilyet,felete-fehérben fogom látni a világlt?Ne röhögtess már.

Még egy orvos is megmondta,hogy pénzkidobás,mert semmiben sem segít

2018. júl. 7. 18:51
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudok, honnan tudnék? Oda van írva a #16-ban, általam, hogy nem tudok. Én csak azzal vitáztam, hogy a munkavállalói létben e pillanatban el nem fogadott eszközre ne mondjuk már, hogy átverés, mert a színeket nem látni benne. Mert kiválóan látni. Az elkeseredés nem ok hülyeségeket beszélni.

Az én esetem speciális volt, mert én átcsúsztam a pályaválasztási vizsgálaton középiskola előtt, mert a kisvárosban a védőnőnek nem volt japánkönyve.

2018. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
De azon kívül hogy japán kömyvet tudsz bent olvasni mi másra lehet használni?Semmire
2018. aug. 9. 02:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!