Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Ti hogyan...

Szemüvegesek! Ti hogyan láttok szemüveg nélkül?

Figyelt kérdés
Mármint, hány dioptriával meddig pártok el nelküle, kimennétek e nélküle utcára, vagy mihez (/hová) veszitek fel? Mindig is kíváncsi voltam... A válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 13. 01:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*Láttok

...bocsi, autokorrekt...

2018. aug. 13. 01:52
 2/13 Fingkirály ***** válasza:
Ugyanúgy mint vele, csak nem jól :) olyan 3-4 dioptriáig még simán megy az utcán közlekedés is, de már pl autót vezetni nemigen ajánlott.
2018. aug. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
-2-es szemüvegem van. Látok nélküle itthon, kint is, de az emberek arcát nem nagyon ismerem meg messziről, de mivel szörnyű az arcmemóriám így néha közelről se. Álltalában akkor veszem fel, ha gépezek vagy filmet nézek.
2018. aug. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szarul :DDD

Igazából nem hordom a szemüvegem, egyszer sem volt rajtam, csak ott porosodik a szekrenyben, de már egyre jobban úgy vagyok vele hogy hamarosan megvakulok, főleg a bal szememre 🤷

17/L

2018. aug. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Bal: -2.15 jobb:-2.75, tehát utcára már kellene, de lencsés vagyok amiből a bal (80° -75(tórikus))-1.15 a jobb pedig -1.5

Ha kiveszem a lencsét már homályosan látom magam a tükörben, pedig csak 30 centis távolságról van szó, viszont közelre nagyon rossz nézni lencsével, ha távolra nem látó vagy

A szemüveg meg borzasztó:D

Ha esik vizes lesz, lecsúszik, folyton lekell venni pl tesin is és akkor ott a kékhalál, viszont a lencsével nem kell szarakodni, egész nap bent van és nem zavar, nem törik össze, nyáron nem égsz le hülyén, mint szemüvegben, tehát a lencsék számomra sokkal jobbak minden téren:)

2018. aug. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
-2.5 -3 között van asszem. Kontaktlencsét nem használok, csak szemüveget. Olvasáshoz és telefonozáshoz nem szoktam használni, de a monitort pl már csak homályosan látom. Utcán elvagyok nélküle, ha ismerem a helyet, amúgy nem, de inkább mindig hordom, már megszoktam. Tesin és strandon leveszem. Tesin mondjuk nem lenne rossz egy lencse, de azért még beletalálok a kosárba. :D Csak a csapattársaimat nehezebb megkülönböztetni, ha nincs mez vagy valami hasonló. Amúgy engem nem zavar a szemüveg, nem is barnulok le hülyén tőle, nem csúszik le... Annyi, hogy könnyen zsírosodik az arcom, és az orrnyergemnél összegyűlik a szemcsi miatt. :/ Dehát egyszer letörlöm és csókolom.
2018. aug. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A bal -3,5-es, a jobb -3-as, 13 éve vagyok szemüveges, szóval egyre csak romlott. Azt hiszem -0,25-ös volt az első.


Bárhová is megyek, mindig kell, mert nem látok messzire és az egyensúlyérzékem sem olyan jó nélküle. Ha itthon vagyok, néha leveszem, ha nincs dolgom (pl. ha ledőlök egy kicsit, vagy este lefekvés előtt is már, na meg fürdésnél :D), de egyébként mindig rajtam van, még a strandon is, mert így érzem jól magam. A szabadidőmben sokat olvasok, szóval ehhez is kell, de tényleg mindig rajtam van, bármit is csinálok, mert igy biztos nem lesz semmi baj. :D


L/20

2018. aug. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szarul választ már ellőtték :D

-3, -3,5

Közlekedni nem nagyon mernék nélküle. Nyilván menne, de pokoli rosszul érezném magam.

Gyakorlatilag az a típus vagyok, aki lefekvés előtt az éjjeliszekrényre teszi a szemüvegét és ébredés után már veszi is fel. Strandon, uszodában is rajtam van, mert konkrétan lófütyit sem látok nélküle. Az arcokat kb. 2 méteres távolságból ismerném fel szemüveg nélkül, ahogy a buszok számát is. Még kb. 15 éve a suliban tört el és onnan vittem az optikába. Nem kívánom senkinek azt az utat a városba. Bizonytalan vagy, bezavar az egyensúlyba is. Nem jó.

2018. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-0,75 és -0,5

Nem hordom, felesleges. Ameddig érdemes, addig ellátok rendesen.

2018. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy, mint egy jól látó ember szemüveggel ;)
2018. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!