Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg megrendelésének...

Szemüveg megrendelésének visszamondása?

Figyelt kérdés

Jelenleg -2.5 dioptriás szemüveget hordok.09.01.én voltam az Ofotértben szemvizsgálaton.Megállapította az optometrista ,hogy -3 as dioptria kell.Megrendeltem a szemüveget, kifizettem a felét előlegként.

Nem hagyott nyugodni, ma a kórházban a szemész főorvosnővel is megvizsgáltattam a szememet és ő azt mondta hogy nem romlott.

Jobban hiszek egy 20 éves peakszissal rendelkező főorvosnőnek mint egy optometristának.

Ebben az esetben mit lehet tenni?



#Ofotért #rendelés törlése #szemüveg rendelés visszamondása #szemüveg csere #téves szemvizsgálat
2018. szept. 4. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Talán visszaadják az előleget. Én ezért nem nézetem meg a szemem semmi putri helyen csak a szemorvosomra hagyatkozom, ha szemüveget csináltatok. Bemegyek a látszerészhez és elmondom, hogy mind2 lencse -2-es legyen mérje meg a távolságot a pupilláim között azt jónapot. Megcsinálják, kifizetem, örülök.
2018. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lemondhatod, de az előleget nem kapod vissza. A szemüveg, pláne a mínusz dioptriás az adott páciens szemere bemerve lesz becsiszolva, kb esélytelen, hogy pont ugyanilyen adatokkal legyen valaki, aki épp ezt a szemüveget venné meg.
2018. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A szemüveg 10.én fog elkészülni.Ma felhívtam az Ofotértet ,hogy én -2.5 ös lencsét kérek bele és hogy meglehet e oldani és azt mondták,hogy már elkezdték a gyártást valamint én miért vagyok benne olyan biztos hogy a főorvosnő jó értékeket mért :D Hétfőn felpróbálom a szemüveget és ha erős lesz megbeszéljük a továbbiakat.

2018. szept. 4. 13:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Az optometrista számítógéppel mer, nem? Az nem igen téved, ezért a kérdés.
2018. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Számítógéppel is mért, viszont olvasni is kellett. Az volt a fura hogy a kis hely miatt az olvasó táblát a tükörre vetítették és úgy a falra. Ilyen megoldást még nem láttam.
2018. szept. 4. 14:03
 6/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Optikai üzletekben nem orvos csinálja a tesztet, de attól még lehet igaza, ha műszeres. Viszont sok más tényező is van, amit orvos jobban tud értelmezni. Ezt te döntöd el.
2018. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Valahogy a szemész főorvosnőnek jobban hiszek. Csak nem tudom mi lesz a végkimenetele ennek az egésznek. A pénzemet nem szeretném elbukni.
2018. szept. 4. 16:18
 8/17 anonim ***** válasza:
Maradjunk abban, hogy a szemészek az egyetemen egy félév optikát tanulnak, az optometristák meg évekig csak azt. Sokkal jobban értenek hozzá. A szemész a szembetegségekhez ért. Normális országban ha szemészhez mész szemüveget íratni, kivágnak mint macskát szarni.
2018. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem az optika a lényeg csak önmagában, de mindegy is, nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha a Kérdező nem bízik csak a szemész orvosában, akkor miért megy optikushoz?

Én azt tenném, hogy kipróbálnám a szemüveget, ha jó, akkor oké, ha meg nem, akkor meg lehet reklamálni.

Nem tudom milyen szabályok vonatkoznak erre, de úgy gondolom, hogy előleget nem adnak vissza, ha meg már kész a szemüveg és átvenni mész, akkor meg köteles is vagy kifizetni a másik felét.

2018. szept. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Afölött meg mindenki elsiklik, hogy baromi sokat számít, hogy ki milyen körülmények között méret, a páciens éppen milyen állapotban van, reggel van-e vagy este, ég-e a villany a rendelőben, vagy ablaka van, ha utóbbi, napos vagy felhős az idő kint. Olyan szinten nem sztenderdizált ez a "mérés", hogy fél dioptria különbség simán lehet.

Elintézik azzal, hogy 5 méter távolról, de hogy hány lux mellett, milyen állapotban az le van szrva. Azt már nem is mondom, hogy ha a határnál a delikvens ráhibáz a betűre vagy a számra máris lehet, hogy 1 dioptriával "jobb a szeme" :)

Baromi felesleges egyébként ezzel küzdeni, rakosgatni kell a dioptriás lencséket, aztán amelyikkel az utolsó előtti sort már látja, az a jó, csókolom.

2018. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!