Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg megrendelésének...

Szemüveg megrendelésének visszamondása?

Figyelt kérdés

Jelenleg -2.5 dioptriás szemüveget hordok.09.01.én voltam az Ofotértben szemvizsgálaton.Megállapította az optometrista ,hogy -3 as dioptria kell.Megrendeltem a szemüveget, kifizettem a felét előlegként.

Nem hagyott nyugodni, ma a kórházban a szemész főorvosnővel is megvizsgáltattam a szememet és ő azt mondta hogy nem romlott.

Jobban hiszek egy 20 éves peakszissal rendelkező főorvosnőnek mint egy optometristának.

Ebben az esetben mit lehet tenni?



#Ofotért #rendelés törlése #szemüveg rendelés visszamondása #szemüveg csere #téves szemvizsgálat
2018. szept. 4. 13:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Bíztam én az optikusban is,de amikor mondtam neki,hogy olyan mintha túl erős lenne a -3 annyi volt a válasz,hogy majd megszokom.Úgy voltam vele ha már ennyi pénzt ki adok ne hordjak rossz szemüveget csak nem kellett volna megrendelni :/

A vizsgálási körülmények: az Optikában sötét szobában kellett olvasni, a szemész orvosnál világos ,természetes fénynél.Igen,ez is sokat számít.

2018. szept. 5. 06:12
 12/17 anonim ***** válasza:
59%
Az ofotértben és a Visionexpressben mindíg ráerőltetik a vevőre azt, ami elő van nekik írva, függetlenül attól, hogy neked mire van szükséged. Ennél a két cégnél nem szabad vásárolni!
2018. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne hagyd magad! Kérd vissza az árát. Tapasztalatból mondom, hogy ha megfenyegeted őket a fogyasztóvédelemmel, rögtön visszaadják a pénzt. Nem éri meg nekik ugyanis az egész eljárás rengeteg idő amire el kell járni és ez több, mint ami hasznuk van a szemüvegen.
2018. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#4: Is. De egy jó optometrista felülbírálja a számítógépet és figyelembe veszi az emberi tényezőket is. Például, hogy mivel foglalkozik az illető, mikor használja a szemüveget, mennyire képes alkalmazkodni, stb. Ezért sok esetben jelentősen is visszavehet a dioptriából és ilyenkor lesz jó a szemüveg.
2018. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A szemüveg elkészült -3 dioptriával.

2 hét megszokási idő van rá.Azt mondta a hölgy ,hogy 2 hétig hordjam és ha nem szokja meg a szemem,akkor ingyen kicserélik.Természetesen nem fogom hordani. Október közepére ha minden jól megy kész lesz :D Soha többet Ofotért!

2018. szept. 17. 14:15
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
De ha visszamész, mond azt, hogy hordtad, és ennek ellenére képtelen voltál megszokni.
2018. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :) Igen,mindenképp azt fogom mondani. Párszor felpróbáltam,de mintha a szemgolyóm kiakarna esni olyan érzés.
2018. szept. 23. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!