Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy vak ember hogyan képzeli...

Egy vak ember hogyan képzeli el a világot?

Figyelt kérdés
Egy vak ember, aki vaknak születik hogy tudja elkepzelni milyen a világ? Hogy tudja elkepzelni hogy néz ki egy ember? Mikna színek? Egyaltalán eltud valamit kepzelni ha egész életében semmit nem latott?

2018. szept. 30. 01:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

Aki vaknak mondta magát: elszólásokból kiderült, mint pl. "na dehát ha én becsukom a szememet akkor is meg tudom ugyanazt csinálni mint a teljesen vakok". Valakivel találkozott, megdícsérte milyen szépen van felöltözve, félhomályban valakit észrevett, odament a zsúfolt pályaudvaron valakihez kikerülve a csomagokat, stb...

Sokan csinálják ezt vak közösségben, hangoztatják magukról, hogy hát bizony ők teljesen vakok, sokkal ügyesebbek mint más vakok, élen járnak annak hangoztatásában, hogy milyen rendkívül ügyesek, bátrak, "bezzeg a többiek".

Gondolom ez is a fogyatékosság el-nem fogadásának egyfajta módja.

2018. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
Ja, igen...Ismerem ezt az embertipust. Csak még gyengén/aliglátóval találkoztam mindössze, aki rosszabb látást állított magáról mint a valódi. Annyira elvetemülttel még nem futottam össze, aki totál vaknak állította be magát mikor egyébként lát.
2018. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
60%

Bocs a hülye kérdésért, de vakok hogyan írnak ide hibátlan helyesírással, ha egyszer nem látják sem a válaszokat sem azt, hogy mit írnak le? Mármint no offense. Az addig oké, hogy számítógéppel felolvasható a szöveg, de a vesszőket, felesleges szóközöket, írásvégi jeleket tudtommal azok sem olvassák fel.


#3: "Embereket is el tudjuk képzelni, de pl. arcvonásokat nem lehet se kitapintani se elképzelni."


Ugyanakkor a saját arcodon érzed az arcvonásaidat, amikor összeráncolod a homlokodat vagy nagyon gesztikulálsz, nem? Tehát valamiképpen ez utóbbit mégiscsak el lehet képzelni.

2018. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

A betűket, vesszőket, szóközöket mindent olvas (gépeléskor mond is) a beszélőprogram. Vissza is tudjuk olvastatni, amit írtunk. Írásjelek felolvasási szintje külön állítható a programban, valamint az is, hogy nagybetűket jelezze felolvasáskor hangmagasság-változáskor. A billentyűzeten való gépelés meg vakon is megy (titkárnőket is tanítanak vakon gépelni - legalábbis régen tanítottak - úgy tudom).

Amit nem olvas fel a beszélőprogram, azok a képek (ha honlapon nincs róla HTML tag-ben megadott képleírás), vagy ha jön a "kedvencünk," az "írja be a képen látható karaktereket" illetve a "válassza ki azokat a képeket amelyeken jármű/közlekedési tábla/stb látható".

Vannak nem akadálymentes honlapok is, melyekkel nem tudunk boldogulni.

Minden kérdés alatt olvashatóak számunkra is a rá adott válaszok a beszélőprogrammal.


Saját arcomon érzem ha mosolygok pl, ez igaz, de az arcvonásokat elképzelni nem tudom (milyen az, hogy pl. két ember hasonlít egymásra, arcvonások hasonlóak), stb.

2018. okt. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
84%

Én 3 hónapos korom óta nem látok, de nem teljesen vakultam meg.

Még óvodás koromból amikor még valamivel jobban láttam mint most, maradtak emlékeim a színekről, formákról.

Jelenleg az aliglátók közé tartozom.

Az itt leírtak alapján el sem tudom képzelni, h milyen lehet teljesen vaknak lenni, pedig én se látok sokat:

fényt, sötétséget, tárgyak foltját, árnyékát, a színeket meg meg el tudom képzelni nagyjából.

tárgyakat, állatokat tapintás után el tudom képzelni, szinte "látom" magam előtt.

2019. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Tehetség másként ***** válasza:
Elmondás alapján a vakon született emberek is el tudnak képzelni olyan dolgokat, amiket soha nem láttak. De nem vizuálisan, csak elképzeljük hogy például tapintva milyen lehetne. Vagy kötjük valami ismert dologhoz (pl. színeket).
2023. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!